şükela:  tümü | bugün
  • alman dagcilik botu ve ayakkabi üreticisi
  • alman zil üreticisi( davul zili baglaminda , hani bateri ,simbal hayhet felan)
  • (bkz: mendel)
  • http://www.meindl.de/ sitesinde ikamet eden; ozellikle c sinifi trekking, tirmani$ vs icin cok iyi botlar da ureten firma..
  • türkiye distribütörü karaköy vapur iskelesinin arka sokağında, "meydan" outdoor. av malzemeleri de satıyorlar.
  • (bkz: crispi)
  • adı pek bilinmeyen taş gibi markadır. 4x4 pahalı araç sahipleri nasıl kar yağınca bir heves karın içine dalar. ben de bu botlarla dalıyorum.
  • cok basarili outdoor botlari üreten alman firmasi. söylendigi tasarim konusunda biraz monoton olsalar da, bu markanin inanilmaz saglam botlar ürettigi gercegine gölge düsürmemektedir. hemen hemen bir cok popüler olmus dagcilik markasi botlarini cin'de yaptirirken, bu markanin ürünleri, kendi ülkesinde almanya'da üretilmektedir. bu olayin bilincinde olanlar tercihlerini ona göre yaparlar.
  • geçen b tipi bir trekking ayakkabısını aldığım über alman ayakkabı üreticisi. tabanları günlük ayakkabılara göre baya sert ve benim gibi topuklarınıza basa basa yürüyorsanız bir süre sonra (8-10km sonra) baya ağrı yapıyor. düz ve ıslak zeminlerde ise klasik vibram taban karakteristiği olarak dehşet tehlikeli. dağda bayırda güle oynaya gezerken hafif yağmurlu bir günde zorlu centerda üç buçuk atabiliyorsunuz. bunun dışında bana tek eksisi fazladan çamaşır çıkarması oldu. normalde nereye bastığıma falan dikkat ederim suya çamura girmemeye çalışırım bunda o alışkanlığım kalmadı önüme bakmadan yaldır yaldır giriyorum paçalar batınca farkediyorum.
  • bana rahat, su gecirmez,dayanakli hem de konforlu bir ayakkabi lazim dedigimde satis elemanina meindl'i getirdi. 28 gun icinde memnun kalmazsan degistirme garantisi 14 gun icinde de para iadesi veriyorlarmis. tabiki ayakkabiyi disarida giymemisssen. peki ayakabiyi disarida giymemissen nasil anlayacaksin iyi olup olmadigini o da ayri bir dalga. neyse ilk defa bu marka bir ayakkabi aldim trekking malzemeleri satan bir magazadan. ileride daha gercekci bir yorum yazarim edit kismina.

edit 1. su gecirmez diye aldim ayakkabiyi fakat iki defa su gecirdi. 6 aydir giyiyorum. saglamligindan henuz bir eksik gostermedi.