şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şarkı türkü libretto söyleyen
  mekanik saatler üreten firma,
  saatlerindeki logoya da hastayım:

  http://www.meistersinger.net/
 • türkiye yetkili dağıtıcısı 'tevfik aydın'dır.
 • derebeyliklerin hüküm sürdüğü yıllarda derebeyini eğlendiren kadronun assolisti olarak düşünülebilecek kişiye verilen isim "meistersinger" imiş.

  firmanın sahibi müziğe çok meraklı olduğu için meistersinger ile alakalı bir logo seçmek istemiş ve meistersinger sahneye çıktığında bütün muzik aletleri sustuğu için, müzik dilinde bütün enstrumanların susması anlamına gelen logoyu seçmiş.
 • öncelikle bir saat markası.
  alman tasarım öğelerini bünyesinde barındıran sade ve şık modelleri vardır. kadranlar tamamen simetrik. oranlı ve okunaklıdır. özel noktalarından biri tamamen otomatik veya kurmalı makine (genelde eta) kullanmaları ve tek kollu saatler üretmeleri ancak üç kollu modelleri de mevcut. firma oldukça küçük ve saat sektörü için aslında yeni bir firma, ilk saatlerini 2001 yılında üretmişler ancak aldıkları tasarım ödülleri ve olumlu geri bildirimler ile piyasada adlarından oldukça konuşulmaya başlamış. tek kollu modellerde saatin kolu diğer 3 kollu modellere göre daha yavaş hareket ettiği için zamanın daha yavaş aktığı izlenimini veriyor, firma sahipleri ise her 5 dakikalık aralıkları gösteren saatleri için "kimse size bir yere 23 dakika 12 saniye geç kaldın" gibi şeyler söylemez diyorlar ve bu tek kollu saatler için ilham kaynağı olarak güneş saatlerinin sadeliğini örnek aldıklarını söylüyorlar.
 • arzu nesnesi tek kollu saatler üreten harika alman markası. o tek kol akrep değil yelkovandır.
 • türkiye cumhuriyeti'nin 90. yılı için 2013 yılında perigraph ve neo modellerini baz alarak enfes incelikte ve güzellikte bir turkey edition serisi çıkarmış olan marka.

  böyle ince bir jestin bir benzerinin türkiye'de herhangi bir firma/marka tarafından düşünülmemiş olması manidar.

  http://www.tevfikaydin.com/…on-90yil-yh46dblgap.jpg

  http://www.tevfikaydin.com/…on-90yil-91pa9ms2mg.jpg

  http://www.tevfikaydin.com/…on-90yil-ekum9arn3a.jpg
 • 2013'te, ingiltere kraliçesi ıı. elizabeth'in tahta çıkmasının 60. yılı hürmetine londra'daki westminster abbey saat kulesinin kadranından ilham alarak ürettiği sınırlı sayıdaki saatleri bir başka güzeldir.

  http://mekaniksaat.blogspot.com.tr/…stersinger.html
 • inanılmaz güzel tek kollu saatleri olan bir marka.

  saniye ve dakika çok da önemli şeyler değil kol saati takarken. aksesuar amaçlı takılan bir üründe de ne kadar sade, o kadar iyi mantığından hareketle, piyasadaki tüm saatlerin eline veriyor düşüncesindeyim.
 • tevfik aydın'daki en ucuz otomatik modeli 1050 euro'dur.