şükela:  tümü | bugün soru sor
  • meizu'nun 15 in takipçisi olarak ağustos 26 sında tanıtması beklenen telefon. *

şu sızıntı görsellerinde * dizaynı bence mükkemel.
  • 6.5 inç ekrana sahip olmasına rağmen boyut olarak 5.5 inçlik iphone 8 plus ile neredeyse aynı olan telefon. diğer markaların aksine iphone taklidi çentikli ekran saçmalığına girmemeleri bile başlı başına tercih sebebi.

satış fiyatı ise :
    6 gb ram ve 128 gb depolama : 470 $
    8 gb ram ve 128 gb depolama : 510 $
    8 gb ram ve 256 gb depolama : 585 $
  • doğru adı meizu 16th olan telefon.
  • gayet de her yerde meizu 16 olarak geçen telefon.
  • hepsiburada.com' da 3100 tl den satışa çıkmıştır.
  • birkaç gündür almayı düşündüğüm, snap 845 işlemcili, çentiksiz , ekrandan parmak izi okuyabilen tasarımı hoş telefon. meizu türkiye garantili olarak satışa sunulmuş.

edit - fiyat da belirtelim: 3100
  • amazon.com.tr sitesinde 3099 tl fiyatı ile satışa sunulmuş ve 3 taksit ile alınabilen meizu telefonu.
  • 64 gb'lık modelini 3.100liraya hepsiburada'dan aldığım telefon.
    almadan önce beni şüpheye düşüren tek konu bataryasıydı. 3 günlük kullanımda bataryasının harikalar yarattığını gördüm. 6inc ekranı olan bir telefona göre 3000mh batarya çok iyi iş çıkarıyor. 5 saatten fazla ekran süresi veriyor. telefonun tasarımı ve ekran oranı çok çok iyi. kamerası dxomark'tan 99 puan alan mi8'den daha iyi. (youtube'da bi çok karşılaştırma videosu var). performans olarak çok hızlı. antutudan 289000 puan aldım. kasma ısınma olayı hiç yok. sarj olurken biraz ısınıyor. o da hızlı şarj özelliğinden sanırım. ekrana gömülü olan parmak izi okuyucu stabil çalışıyor. ama hız olarak çok hızlı diyemem. haporlörden çıkan ses benim bilgisayardan çıkmıyor. sesi arttırınca da ses kalitesi bozulmuyor.
    cihazın bi kaç handikabı, nfc olmaması, su ve toz geçirmezlik özelliği olmaması, sar değerinin yüksek olması olmuş. bide arayüz fazla sade. kullandıkca olumlu olumsuz yanlarını editlerim.
  • meizu 16th'nin 845 yerine snapdragon 710 kullanan versiyonu olan telefon. sözlükte de anladığım kadarıyla iki telefon birbirine karıştırılıyor. snapdragon 845 olanı için (bkz: meizu 16th)

böyle bir isimlendirmeye gitmiş olmaları ilginç. işlemci ve malzeme kalitesi haricinde bütün özellikleri aynı deniyor.
  • hafiza karti desteği olmadığını duyduğum an batarya performansi v.b özelliklerini merak etmeyi bıraktığım telefon.