şükela:  tümü | bugün soru sor
  • mersin'in silifke ilçesinin atayurt beldesini arkum köyünden geçtikten sonra yazlık siteler arasında en güzel en kaliteli en bakımlı yazlık sitesi. bakkal kamil'i ile sosyal tesislerdeki ülkü abla'sı ile yöneticisi aydın bey ile hoş bir yazlık sitesidir. www.mekansitesi.com
  • mersin'in silifke ilçesinin atayurt belde sahilinde bulunan, harika bir doğası olan muhteşem site.

    ve bu sitenin ilginç de bir hikayesi vardır. aslında bu site bir kooperatiftir ve kuruluşu taa 70'li yıllara dayanır. sitenin kurulacağı yer aslında delta ovasıdır, ve kuş cennetidir. fakat henüz sit alanı ilan edilmediği için herhangi bir sınırlama ile karşılaşılmaz, ve 250 adet müstakil bahçeli ev, kuş cennetinin ortasına kurulur. daha sonra sitenin inşaatı bitmeye yakın mevzubahis kuş cenneti bölgesi, sit alanı ilan edilir, ve kimse o civara başka site kuramaz. koskoca siteyi yıkamayacaklarına göre site, göksu ovasının ortasında tek başına kalakalır.

    dolayısıyla bu sitenin üzerinden her yıl leylek, flamingo gibi envai çeşit kuş göç ederken görülebilir. ayrıca sitenin çevresinde atmaca, baykuş gibi büyük yırtıcı kuş görmek de mümkündür. bazı akşamları tel örgünün dışından gelen tilki, çakal sürülerinin ulumalarını duyabilirsiniz. kirpi falan da görülür.

    yani hafif ürkütücüdür, lakin çok güzeldir. hele sonbahar ve baharda bambaşkadır. eş-dost, sevgili ile şahane vakit geçirilebilir.