şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çiftler halinde gidilen dost sohbetlerinin kaçınılmaz sonudur.
    başka yaşayanlar da olduğunu bildiğim için içimi dökesim geldi.

5 çift gitmiştik cafeye ve malın biri sürekli konuştu. herkesi güldürdü. ben genelde yazarım. konuşmaya gelince susar kekelerim. halk adamıyım. ama bu piç hep konuştu. güldürdü herkesin kız arkadaşını. aşkım da koptu buna. ben güler gibi yaptım. diğer erkekler de huzursuz oldu.

bir an, keşke o olsaydım dedim. espirikleri sıralasaydım, masayı yönetseydim dedim.

insan kıskanıyor. saldıracak bir bahane de bulamıyor. kalkalım artık sıkıldım ben diyor.

adam hala konuşuyordu. "geçenlerde ışıkta durdum, yanda bi tip var" diye hikayelerini yağdırıyordu. orospu çocuğu. sevgilimi benden başka kimse güldüremez.

temel dedim. uçakta gidiyormuş aşkım dedim. ingiliz var alman var. bizim ülkede kadınları severiz ve onlara gül alırız demiş ingiliz dedim.

herhangi birim ben üzülmeyeyim diye güldü uzun uzun. onu sezdim. daha da ezildim. temel de biz kadını döveriz, sonra da ütü yaparız demiş dedim.
    son lafı derken ağzımda kalan sigara dumanını da üfledim. yeteneksizdim. sinirlendim. kavga etmek için bahaneler aradım. kabul edemez kimse bunu. acı bir durum.