şükela:  tümü | bugün
  • muhendislik dallarından bazısına (bkz: makina muhendisligi) israrla verilmeye calışılan lakin aynı ısrarın ogrenciler tarafından dersi anlama,kavrama ve hayata gecirme konusunda gosterilmedigi bu parca bu hızla bu yonde bu ivme ile hareket eder gibi gereksiz vukuatların anlatıldıgı ders.
  • hacı king kong lakaplı ergün nart tarafından sakarya üniversitesi teknik eğitim fakültesi nde okutulan boktan ders
  • makinelerde kullanilan mekanizmalarin anlatildigi, bence yararli olabilecek bir ders. kam mekanizmalari, 3 cubuk mekanizmalari, 6 cubuk mekanizmalari ( kol mekanizmalari ), planet mekanizmalari, disli carklar anlatilmaktadir.
    uludag universitesinde, tekstil muhendisligi bolumunde de okutulan bir derstir. sahsen bu dersi aldiktan sonra ozellikle dokuma makinelerinde herhangi bir mekanizma icin kam tasarlayabilecek sekle semale geldim ben.
  • ayrı bir ders olabildiği gibi, makine dinamiği dersi altında da incelenir.
    (bkz: mekanik titre$imler)
    (bkz: makina teorisi)
  • allahın belası bi derstir. kolay kolay geçit vermez sınavlarında. kol mekanizmaları kol gibi girmektedir sınavlarında, hemde dört koldan.*

(bkz: dört kol mekanizması)
  • makina dinamiği dersi ön sevişme aparatı. ardılı olan makina dinamiği kadar zor değil, ama genç beyinleri falafoş edebilitesi yüksek. bendeniz, çok sıkıldığım bir mekanizmalar dersinde, sıkıntıdan olacak, şöyle bir not almışım defterimin en ön sahifesine:
    "bira ve maç: kuru pilav gibi..." (ben bu derslerde ne düşüncelere dalarmışım lan sözlük... ahanda başka bir örnek: (bkz: makine dinamiği/@igor))
  • insanın başına dert olan bir derstir kendisi. dersi alırsınız ama bir türlü veremezsiniz. olur da bu dersi verirseniz diğer dönem karşınıza makina dinamiği çıkar. kısacası kendisi derttir ve bulaşmamak gerekir.
  • makina mühendisliği dersidir. makine dinamiği ile birlikte iyi öğrenilmelidir.

kinematik analiz, hız analizi, ivme analizini öğrenin. bu dersi iyi öğrendiğinizde daha iyi mekanizma tasarlayabilir, sorunlarını çözebilirsiniz. derse bir kere gitmediğinizde dersten kalırsınız. makine dinamiğini yazmıyorum
  • sabah itibariyle sınavına gireceğim ve 39 almak zorunda olduğum derstir.

düşünün 39 almak bile zor öyle lanet bir ders.

vereyim de mezun olayım artık lanet gelsin arkadaş.
  • nguyen duc thang adlı vietnam'lı emekli bir makine mühendisi abimizin şimdilik 2100 adet mekanizmayı,
    1: transmission of continuous rotation
    2: other kinds of motion transmission
    3: mechanisms of specific purposes
    4: mechanisms for various industries
    şeklinde 4 ana başlıkta toplayarak pdf haline getirdiği, autodesk ınventor ile çizim ve animasyonlarını yapıp mekanizmaların kısa açıklamalarını ekleyerek youtube kanalından yayınladığı çalışmaları bu konuya ilginizi arttırabilir.

pdf dosyası:
    http://www.mediafire.com/…h088npb5kktk/2100amme.zip
    (dosya silinirse diye not: güncel linki youtube sayfasından paylaşıyor zaten)

youtube kanalı:
    https://www.youtube.com/user/thang010146/about