şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son aylarda istanbul başta olmak üzere birçok büyük şehirde oldukça sık yaşandığına şahit olduğumuz durum. aslında gece kulüplerinde bu uygulama uzun süredir var ancak normal barlarda ve konser etkinliklerinde de yaşanmaya başlanmış. her gün en az bir tane rezalet başlığı var bu konuya dair.

  şimdi bu uygulamanın asıl sebebi; iyi para kazanan, işleyen mekana gelecek yalnız erkeğin içerideki kadın müşterileri rahatsız edecek potansiyel abazan olarak görülmesi. yalnız erkek sayısı arttıkça mekana gelen müşteri (özellikle kadın) sayısı azalacaktır. ya da mekan istediği ciroyu elde edemediği için mekanın kapıları erkek müşterilere de açık olacaktır. bence bu konuda %100 haklı ya da haksız taraf yok. olayı yaşayan her yalnız erkek kendisinin milleti rahatsız edecek bir abazan olduğunu düşünmediğinden kısa süreli şok yaşıyor, sindiremiyor.

  mekan sahipleri de işlettikleri mekanın şanzelize cafeye dönmesinden çekiniyor. ben bu konuda oldukça ortada kalanlardanım. bir taraftan fazlasıyla çağ dışı geliyor bu uygulama. saçma sapan bir şey diyorum. konsere gitmek için illa yanımda neden kadın olmak zorunda? diğer yandan ülkedeki abazan ve apaçi yoğunluğu nedeniyle mekan sahiplerine de hak verir gibi oluyorum. acayip sıkıntılı bir konu bu olum.
 • otellerin sıkça yaptığı şeydir
  tek erkek olarak rezervasyon yapmaya çalışın bakalım. direk sapık muamelesi görüyorsunuz
 • ülkede fi tarihinden beri varolan durum.

  kabul edin artık arkadaşım. burası, medeniyeti içine sindirememiş milyonlarca öküz barındıran bir ortadoğu ülkesi.

  desteklediğimi söyleyemeyeceğim ama içerideki insanları biraz olsun koruyabilmenin başka bir yolu da yok gibi gözüküyor.
 • mekanın doluluğuna göre değişir her şey. adamlar kazanacağı paraya bakar. eğer mekan iyi iş yapıyorsa bu tür kural koyarlar ki elit kabul ettikleri müşteri soğumasın. ama işler kötü gider de mekan boş kalmaya başlarsa kapıya bir kız koyup en barzo tipleri bile çağırırlar. mevzunun özü kadınları korumak değil, kendi ceplerini korumaktır.
 • gününe göre değişir. salı günü ayağınızın altına kırmızı halı seren mekan cumartesi günü almayabilir.
 • mekana giren kızlara yürüyüp daha sonra taşkınlık çıkmasını önlemek için olabilir.
 • hep aynı mekanlara gittiğimden benim başıma gelmeyen olay.

  gerçi farklı bir yere gittiğimde de almamazlık yapmıyorlar. tabi önemli olan kapıya yaklaşırken düzgün bir intiba bırakmış olmanız. nede olsa kapıdaki adamların 5m den içerde arıza çıkaracak kekoları tesbit etme özellikleri var.
 • yeni insanlarla tanışmak için dışarı çıkıyorsun havanı alıp geri dönüyorsun.
 • hayat sokakta diyen bir hıyar vardı. sokaktaki hayat, "buradan geçeceksen yanında bir avrat getir" diyor. bu durumdan bırak rahatsız olmayı, bunu doğru bulan kezbanların olması da ayrı bir rezillik, kişiliksizliktir. sen takas malzemesi olmayı yedirebiliyorsan, zaten dışın avrupa, için suudi arabistan olmuş, feodal köylü kültürünü modern gömlekle yamamışsın demektir.

  "hayat sokakta ya boşver, bizim keyfimiz iyi, koymuşum gerisini, biz de onun ekmeğini yiyoruz ohh oh.."
 • pavyonlarımız var, eskortlarımız var. yurt dışına gidin, bir tanesini alamazsınız kaç yurolara. her şeyimiz dört dörtlük ama insanlarımız nankör!