• diyet yapmadan, kardiyo(koşu, bisiklet) yapmadan uygulandığı zaman beklenen sonucu vermeyecektir zira karın kası her insanda vardır ama üzerinde ki yağ tabakası görünmesine mani olur uzman görüş ise yağ oranı %12'nin altında bireylerin karın kasları(sixpack) bazı insanlarda genetik olarak(eight pack) hatta çok nadir olsada ten pack yani nam-ı diğer baklavaların ortaya çıkacağı yönündedir.

o yüzden mekik ile karın kaslarını güçlendirip geliştirirken, eş zamanlı olarak diyet ve kardiyo ile mevcut yağ oranını düşürmek lazımdır ki istenen sonuca daha çabuk ulaşılsın.
  • en zararlı egzersizlerden biridir. artık standartlara uygun hiçbir spor salonunda mekik sehpası yoktur. bel ve boyuna verdiği zararları ele alırsak faydası daha az olduğundan kesinlikle önerilmez.

planking yapmanız karın kasları için daha faydalıdır. ayrıca hiçbir zararı yoktur. (dirseklerinizin altına yinede yumuşak bir havlu koymanız önerilir)

"o ne ya çok basit, durarak spor mu olur?" diyenlere 2 dk plank yapmasını söyleyin.

ağlayarak özür diler sizden.
  • bunca zaman sonrasında zararlı olduğunu öğrenmek epey bir kalp kırıklığına sebep olmuştur.

ama sanıyorum başlangıç için gayet güzel hareketlerden biri. yani bence öyle.*
  • yeni basladim cekmeye 1-2 gun 3x10 yaptim simdi onu bile yapamiorum 2x5 anca cogalicana azalior ne kadar hammisim .
  • spor yapıp vücut geliştiren hemen hemen pek çok eğitmenin veya sporcunun instagram sayfasında en az 1 tane mekik videosu varken, evet çok gereksiz ve sağlıksız bir egzersizdir. onlar da karı kız düşürmek için o videoları koyuyorlar zaten boşverin.
  • çeşitli açılar ile yapılan crunch, mountain climber, barfiks çubuğuna asılıp dizleri karına çekmek gibi daha fazla adeleyi çalıştıran, daha kısa süren ve tüm vücuda dayanıklılık da kazandıran egzersizler varken laba luba mekik çekmek tam bir hamallıktır bana göre. 100 mekik çekeceğime 30-40 crunch veya 20 tane barfikste diz çekerim yürür giderim.
  • bir çekik mekmek değildir.
  • mekik çekerken karın yerine daha çok kalça kaslarımızı kullandığımızdan karın kasları için çok da etkili olmayan hatta yapılış şekline bağlı olarak sırta zararları olabilen bir harekettir.

karın kaslarınızı etkili şekilde çalıştırmak istiyorsanız crunch yapın.

not: unutmayın karın kası diyet ile çıkar.
  • kisa surede (7-8) dakikada ve yorucu bir sekilde yapilmasi oneriliyor.

su guzeldir:
    https://www.youtube.com/watch?v=8jyhj6tiupa
  • göbeksiz kız balkonsuz eve benzer diyerek an itibariyle uygulamayı bıraktığım eylem
hesabın var mı? giriş yap