• fazlı bu filme bilet için asla para vermez mesela, öyle bir fragman gelmiş.
  • son bölümü kimsenin abone olmamasından yakınarak açtılar. yıllardır mesut ve arkadaşlarını dinleyen biri olarak videonun altına gayet saygılı bir dille yapıcı bir eleştiri yazdım. birkaç saat içinde yorumum yok oldu ve kalan yorumlara baktığımda hepsi abartılmış beğeni/hayran yorumlarıydı.

kanala abone değilim ama ana akışta önerildiğinde izliyordum, bu deneyimden sonra “artık bu kanalı önerme” diyerekten kendileriyle vedalaştım. podcaste dönerse dinlerim aksi takdirde güzel bir deneyimdi diyoruz.
  • abi

mesut süre'nin türkiye'de bir adı var

önceden meksika açmazı da iyiydi ama bu arkadaşlarda (sevmediğimden değil vallahi tamamen objektif yorum) zeka eksikliği var. bir defa neyi yapıp neyi yapamayacağını bilmiyorlar. mesela bir beckham var, bir arda turan. arda nerelere düştü, beckham nerelerde kaldı? kariyer yönetimi ya iyi bir ekip ya da ciddi bir bileşik zeka gerektirir. abi bu adamlar, ki bak mesut süre'yi radyodan falan çok severim. konsept efsanedir. sonra tv'ye çıkmaya çalıştı tutmadı. tutmaz abi yani senin yerin radyoysa radyoda kalacaksın, sesinle diksiyonunla iyiysen yüzünü tipini, jestini mimiğini zorlamyacaksın

yani rabarba radyo dünyasının fenonemlerindenken bu kadar gaza gelmeyen mesut süre, meksika açmazı coşunca bir anda gaza geldi süperstar havalarına girdi, önce fazlıyı kıskanıp hayvan gibi küfretmeye başladı meksika açmazı'nda. olm bir cüce bölümü var. insanlık suçu baştan sona amk. bu kadar mı kafanız basmıyor amk. ha diyorsanız ki biz recep ivedik olacağız, eyv. şahan da sizin gibi kadıköy tayfasına hitap ederken para için recep ivedik yoluna saptı da, amacınız bu mu yani?

meksika açmazı'nı her hafta dinlerken, yok sen ölsen ben senin karını öper miyim yok şunu yapar mıyım, her hafta sen ölsen ve karın mevzusu. aşırı küfür. ben zaten bırakmıştım programı. ha o haliyle yine tabi turneler falan bizim insanımız bel altı düşük zeka mizahı sever. baya gitti.

ulan hadi turne murne para kazanıyosunuz, hiç mi arkadaşınız yok amk, biri de mi demedi abi dinamit koyuyoruz altımıza, podcast'in aynısını ne skime görüntülü olarak sinema yapıyoruz diye? ya bak şunu anlarım. çevreniz geniş, hayvan gibi güzel bir senaryo gelir, ya da yazarsınız. yüzümüz tanındı voleyi vururuz dersiniz ona ok de, sinema'ya gidip senin karı şimdi ölse diye 3 kişilik masada oturup yine podcast'teki muhabbetin aynısını yapmak ney aaaamk.

vallahi çok üzüldüm, acilen kendilerine bir kariyer koçu falan tutsunlar çünkü bu şöhreti kaldıracak kafa ve altyapı yok anlaşıldığı kadarıyla kendilerinde.
  • internete düşünce izlerim.fazlı da böyle yapardı sanırım.
  • şimdi siz elinizdeki silahı birisine doğrulttunuz ama silahı doğrulttuğunuz adam da kendi silahını başka bir adama doğrultmuş vaziyette ve işin püf noktası ise onun silahını doğrulttuğu adam da silahını size doğrultmuş vaziyette. işte siz minimal de olsa bir ‘meksika açmazı’nın içindesiniz demektir. bu durumda ne silahı bırakabilirsiniz ne de silahı ateşleyebilirsiniz. teorik olarak her atış isabetli ve öldürücü olursa silahını en son ateşleyen kişi hariç herkes ölecektir. bu terim aslında meksika’daki politik çekişmeleri tarif etmek için ortaya çıkarılmış, stratejik olarak kimsenin yerinden kıpırdayamadığı durumları tarif etmek için kullanılmıştır. hollywood bu açmazı filmlerinde çok kullansa da dünyadaki hiçbir meksika açmazı sahnesi ‘deliyürek’ dizisindekiler kadar kalabalık olamamıştır. deliyürek’in 27 kişilik meksika açmazı rekorunu 12 kişiyle ‘süper baba’ takip etmektedir.
  • normalde böyle fragmanla dalga geçilir ama sanki sene sonu müsameresine oğlum çıkmış da şiiri yanlış okumuş gibi üzüldüm.
  • tüm bölümlerini keyifle taze dinlemiş biri olarak sahnesini de izledim. sanıyordum ki kaliteli buldukları ve podcastte yayınlamadıkları açmazları, çalışılmış esprilerle süsleyip sahnede sunacaklar. ama neyle karşılaştık? daha önce dinlediğimiz birebir açmazları tekrar canlandırdılar ve son derece yapay hissiyatı verdi. yeni tek bir cümle ve espri yok.

en başta da teker teker 5-10dk kadar bireysel stand up yaptılar. mesut'un kendi gösterisine de yeni gitmiş biri olarak o kısacık sürede de esprileri diğer gösterisindendi. ve konu geçişleri o kadar kötü ki. laps diye hiçbir şey olmamış gibi yeni konuya geçiyor. anlatan ve fazlının bireysel geçişleri çok daha iyiydi.

sizi yoldan geçen gelip sahnede izlemeyecek ki; fan sayılabilecek kitle izleyecek. onlardan da 260tl bilet parası alınıyorsa yeni bir şeyler vermelisiniz. çıkışta herkes hayal kırıklığı içindeydi bilesiniz.

fazlıcım, doğallığın ve saçma ani espri çıkışların harika.
  • çarşamba günü şehrimdeki gösterilerine gittim, sıkıldık artık gerçekten eski sevgili, eş muhabbetinden ama konu bu değil. perşembe günü podcast yeni bölümü yayınlandı, bir gece önce dinlediğim güldüğüm aynı espriler, aynı açmazlar.

bir kere keriz yerine konulmak çok kötü, orda bir espri yapıldı o anda sanıyorsun ama aynı espri daha önce podcast için yapılmış, gülünmüş. gerçekten kendileri de ilk def aduyuyor gibi güldüler falan bravo iyi oyuncuymuşsunuz.

ayrıca aynı esprileri bedava dinleme imkanım varken ben neden o kadar para verdim?aynı şeyleri konuş dur, arada küfür falan komik zaten, bunun podcastini, gosterisini, radyo programını yap, ülkeyi gez, paraları topla, gerçekten çok güzel meslek.
  • rezalet ötesi bir film çekmeleri değil filmin rezalet olduğunu bile bile 3 - 5 kuruş uğruna filmi öve öve anlatmaları can sıkıcıydı. şimdi gişede olan patlama için çıkıp sey diyecekler "biz yaptığımız işten keyif aldık, binlerce kişi de izlemiş, bizim içimiz rahat" 10 sene sonra da ulan ne film yapmışız millet de gitmis ahahahhaah diye anlatmaya başlarlar. insan böyle sevdiği, güvendiği insanların bu hale gelmesine çok üzülüyor ya.
  • böyle güzel bir podcast serisi yaparken kendinize bu kötülüğü neden yaptınız? sinema mı bu şimdi amk. para lazımsa podcast'i ücretli platforma filan verseydiniz siz şu salak filmimsi şeyi çekeceksiniz diye biz aylardır podcast dinleyemiyoruz. rezalet.
hesabın var mı? giriş yap