• kurucusu ve sahibinin ümit kalko isminde biri olduğunu öğrendiğim ve son dönemde türkiye'nin çeşitli bölgelerinde sayıları mantar hızıyla artan okullardır.

not: bir şekilde bu okullarla bağlantısı olan arkadaşların bilgisine ihtiyaç duyduğum okullardır aynı zamanda. fetoşla ilgisi varmıdır merak ediyorum.
  • sahibi ümit kalko herhangi bir siyasi grupla veya cemaatle ilişkileri olmadığına dair bi açıklama yapmış zamanında. kaynak;

http://www.sha.com.tr/…im-ilk-4un-icinde-h7975.html

kendisinin bizzat baş aktörü olduğu başka bir olay;

http://www.alinteri.org/?p=5788

haberden bir kuple;

''hastane önünde faşistler saldırdı

avcılar ülkü ocakları başkanı toprak'ın kaldırıldığı hastanenin önüne gelerek yakınlarına ve birlikte broşür dağıttığı arkadaşlarına silah gösterdi.

daha sonra ise ümit kalko'nun akraba ve adamlarıyla saldırdılar. saldırı hastane güvenliğinin müdahalesi ile son buldu.''

karar sizin.
  • radyolarda surekli mektebim koleji 27 kampusuyle hizmetinizde seklinde reklamlari donen okul. 27 kampus deyince ulan bu dersaneleri kapadilar okul yaptilar subeleri de kampus oldu heralde yuh artik diye sozluge geldim lakin isin asli oyle degilmis.
  • reklamları radyoda çıkınca anında değiştirmek istediğim ama o iğrenç ve itici "günaydıııın" lafını her defasında duyduğum okuldur.

mektebim diye okul mu olur lan ayrıca. oraya giden çocuğa nerde okuyosun diyince mektebim dese gülesim gelir.
  • az önce cep telefonumdan beni izinsiz arayarak kayıt dinletmeye çalışan spamci kolaj. pazarlama zekasından yoksun bir yönetim anlayışı var.
  • spam sms yöntemiyle insanları rahatsız ederek çocuk eğittiğini iddia eden kurum.

bir eğitim kurumu niye dolandırıcılarla aynı yöntemi tercih eder anlamıyorum.
  • her sabah radyoda reklamı dönen hede.
  • hurriyet.com.tr'de hakkında bir haber okudum. adını da o haberde duydum. enteresan bir şekilde haberi okuduğum sırada hemen telefonuma mektebim koleji'nden mesaj geldi. tesadüf mü bilmiyorum ama tırstım biraz.
  • ticarethane olmalı ki satılmış.

mektep olsa devrolur, bağışlanır, hibe edilir, ama satılıp alınmaz...
  • (bkz: mektebe gitmek)
    bu geliyor aklima ilk ne yapayim.
hesabın var mı? giriş yap