şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: orta doğu teknik üniversitesi)ne kendince "saldırarak" dikkat çekmeye çalışan ezik kişilik. insan hayatta nasıl bir başarısızlık ve mutsuzluk içinde olur da zamanını boş yere birilerini veya bir kurumu "asılsız" şeylerle karalamaya harcar gerçekten ilginç.

  tanım: acınması ve psikolojik açıdan incelenmesi gereken yazarımsı ya da daha iyi tanımlamak gerekirse bir (bkz: troll).
 • iki buçuk senede 70 entry girebilmiş bu yazar dikkat çekmek istiyor, evet.
  ama mühim değil, buraları okuyan bir iki kişi varsa da yakında birkaç makale çevireceğimi ve -ilgi gösterilirse- türkiye, ulus devlet ve kürt sorunu hakkında kaynak teşkil edeceğini belirtmek isterim.
 • gündemle hiç alakası yokken odtü başlığını sistematik şekilde trolleyerek hortlatan yazar.

  bu kadar nefretin sebebi; ya sevgilisi tarafından bir odtü'lüyle boynuzlandı, ya da odtü'nün inşaatı sırasında ailesinden birilerinin inşaata topunun kaçtığını öğrendi.

  bu kadar nefrete mantıklı bir açıklama bulamıyorum. bakınız bu eleştiri değildir. eleştirecek bir fikriniz olur, yazar geçersiniz eyvallah. burada "2.5 senede 80 entry yazmış" adama odtü başlığına bir günde 50 entry kusturan bir nefret var.
 • (bkz: #62666990)

  yanlış anlaşılma olmasın: burada bahsi geçen atatürk, yaptıkları için sevilen, sayılan, gururlanılan atatürk değil, biraz atatürk'ün zamanında, ama asıl ölümünden sonra kurulan kemalizm kutsal ailesinin (sainte famille) ilahi babası atatürk. öldürülmek istenen de atatürk sevgisi değil, demokrasiye düşman bu baba. kutsal ailenin yerine geçmesi istenilen de âl-i muhammed istismarcıları değil, her parçasının eşit olduğu ve ayakları yere basan demokratik bir aile.
  (ne yazık ki bugün demokrasi istenildiğinde akla bölücülük, terörizm, irtica geliyor. bu konularda daha sağlıklı düşünmeyi sağlayacak küçük çeviriler yapmayı planlıyorum. bakalım.)

  uzun zamandır o malum yazmak istiyordum, 30 ağustos'ta bir celsede yazdığımda, yorgunluktan ve şöyle mi olur böyle mi olur uzmanı biri olmadığımdan, zafer bayramını düşünmemiştim. tekrardan yazsam başka bir günü tercih ederdim.

  freud-atatürk ilişkisi üzerine makalevarı bir şeyler yazmak değildi amacım. neticede insanların fikrini almak ve biraz nabız ölçmek istemiştim. verilen (bkz: moutons de panurge) tepkileri, yapılan hakaretler ve "suçuyum bucuyum" tarzı zırvalamalar -ne kadar zafer bayramının tesiri olsa da- yazdıklarımı kanıtlar mahiyetteydi.
  o günku atmosferde sürü psikolojisine kapılmayan ve yazdıklarımı anlamış olsalar ya da olmasalar da kötü karşılamayan, ve hatta beni savunan yazarlara teşekkür ediyorum.
 • 7 ocak 2017 tarihinde hiç utanmadan akp propagandası yapan bedevi.

  ayrıyeten atatürk düşmanıdır.