şükela:  tümü | bugün
 • tanım: eğitimcilere ve farkında olmadan* eğitime karşı düşmanca entryler giren bir yazar.

  (bkz: #77849540)

  silemeyeceksin

  kendisi hiçbir araştırma yapma zahmetine girmeden ülkemizde fazlasıyla sömürülen öğretmenlere dil uzatmanın sefasını sürmektedir. nasıl olsa toplumumuz klasik orta doğulu bir halk sayılır, fazla araştırmadan söylediği yalanlara inanır.

  bir düşük zekalı yazarın bilmediği 2 şey var:

  1. türk öğretmenler dünya'da tatil miktarı en çok olanları değildir ve bu bilgisiz ancak konuşmaya erinmeyen yazar, öğretmenlerin eğer yaz aylarında tatil yapmazlarsa yoğun çalışmadan dolayı psikolojik sorunlar baş gösterdiğini ve bunun dünya çapında bilindiğini bilmiyor.

  türk öğretmenlerin diğer türk memurlardan sadece 21 gün fazla tatil yapması
  dünyada öğretmenlerin çalışma saatleri

  2. türk öğretmenleri bu kadar çok çalışıyor da haklarını alabiliyorlar mı acaba?

  öğretmen varoş olmamalıdır. varlığa doygun ve kendini gerçekleştirmiş olmalıdır. öğretmen halkın kalitesini artırabilecek tek meslektir. bu meslekte halk inşa edilir. eğer öğretmen varoş olursa görgüsünü bir varoştan görüp yetişecek çocuk da varoş olur, halk varoş olur. öğretmeni derste iddia kuponu doldurmaya iten bu sistemle yetişen çocuklarla yol alamayız.

  hanginiz çocuklarını hergün kahvehaneye göndermek ister? kusura bakmayın ama öğretmenler yavaş yavaş varoşlaşmaya başladı bile. üstelik en önce özel sektör öğretmenleri başladı buna, --> istemsizce. evet, özellikle özel sektörde çalışan öğretmenler fazlasıyla arabesk. kendi deyimleriyle hayatın tokadını yedikleri her hallerinden belli. içerden çürümüşler ve bunu hissediyorsunuz. emirle yüzleri güldürülmüş fakat gözlerinin güldüğünü kimse söyleyemez.

  öğretmen tiyatroya, sinemaya gidebilmeli. ülkeleri, müzeleri, bilim merkezlerini gezip zihnini güçlendirmeli ki çocuklara "ben şuraya gittim burada bunu gördüm" diyebilmeli. çocukların ufkunu açabilmeli.

  ancak bizim ülkemizde öğretmen, evini geçindirme sorunlarıyla boğuşurken bir de çocukların saygısız davranışları eklenince sinirli bir insan olup çıkıyor. sonra soruyorsunuz "hiç gülmez mi bu öğretmenin yüzü ne kadar gudubet bir insan" tabi gülmez... güldüğünü gördüğün anda tepesine çıkarsın ve bunu o da biliyor.

  hadi çocuklar çıkmadı tepesine bu sefer sosyal medyadan saldırılar başlatılıyor. tabi bu adamların tetikçi olduğunu düşünmüyor değilim. çünkü diğer toplumlarda öğretmenleri koruyan yasalarda bu tarz girişimlere izin olmadığı açıkça belirtiliyor. dikdatörlük demezsiniz ancak fin ve isveç eğitiminde öğretmen lord gibi bir konumda.

  dünya çapında ülkelere göre alınan ücret:
  en çok maaş veren 12 ülke (endişe etmeyin türkiye yok)
  dünya ve türkiye kıyaslaması

  bu kadar az maaşa ve bu kadar yoğun çalışmaya rağmen öğretmene olan nefretin gerçek sebebi ne olabilir?

  a- atatürk'ün öğretmenleri her fırsatta övmesi.
  b- öğretmenlerin toplumu aydınlığa ulaştırması.
  c- topluma zarar vermek isteyenlerin nereden başlayacağını çok iyi bilmesi.
  d- ?

  diğer toplumlarda öğretmenlere karşı yapılan bu tarz saygısızlıklar ağır kusur olarak görülüp ağır cezalar verilirken, orta doğulu olmanın verdiği rahatlıkla öğretmenlere sallayın bakalım. orta doğuda gözü olanların orta-doğunun eğitimli olma korkusuna biraz da siz değneklik yapın.

  özetle:

  bu yazar siyasi trollerden daha tehlikelidir. sözleriyle toplumun temeline bomba koymaya çalışmaktadır.

  ne yaparsanız yapın akla ve bilime karşı asla zafer kazanamayacaksınız.

  (bkz: engelle)
  (bkz: başlıklarını engelle)
 • (#79362272)

  iki cümle kurmaktan aciz olduğu gibi okuduklarını anlamaktan da acizdir. bu gübre çuvalına isabetli bir şekilde "düşük zekalı" diyen @troll lord az bile demiş ama yine de bu çapsız konusunda yalnız olmadığımı düşündürmesi sevindirici. bu pek otoriter aslan parçasının, yazım tarzı itibariyle, köyüne gittiğinde kendini doktor olarak tanıtan hademelerden birisi olması kuvvetle muhtemel görünüyor. kıymetli yazar arkadaşlara bu gibi çapsızlarla muhatap olarak ekşi sözlük yönetiminin böylelerini yazar yapmasının günahını üstlenmemelerini tavsiye ederim.

  ek: sakın ola annesini sevmediği açıkça anlaşılan bu cibilliyetsize mantıklı şeyler yazarak boş yere fikir ifade etmeye çalışmayın. anlamıyor efendim, anlatamıyorsunuz. kendince anlamlı olduğunu ve muhatabını yaralayacağını düşündüğü ergen laflarını tekrar edip duruyor. başka türlüsüne aklî kapasitesi yetmiyor. tamamen içeriksiz ve aciz bir tip. kendisinin arzuladığı ve mayasının götürdüğü gibi küfrü basıp geçin, zira kısa süreli talihsiz tecrübeme göre çapsız kafasının çözebildiği tek dil bu!.