şükela:  tümü | bugün
  • anladığım kadarıyla hiç mimar. sözlükte özel mesajları yayınlamanın hukuki sorumluluklarından bi:haber aynı zamanda. *

yazadursun, okuyalım.
  • hani bazı insanlar vardır, dağ gibi heybetli, yücedir ruhları. işte bu yazar da öyle. ister sokakta bir mazlum can olsun, ister yardıma ihtiyacı olan bir gariban. çınar ağacı misali hiçbir şey yapmasa bile gölgesi ile uzanıverir ihtiyacı olana. zeki, kültürlü, merhametli, adil, yardımsever, kararlı, cesur. hayvan/insan hakları mücadelesi için biçilmiş kaftan. hiçbir şeyiniz olmasın ama yanınızda yakınınızda böyle biri olsun denilenlerden kısaca. canla başla mücadele ettiği sokak hayvanları adına teşekkür ederim kendisine. iyi ki var.
  • (bkz: #75525216)

“vivaldi dinleyecek imkanı olmak” kavramının yaratıcısı, sosyolog yazar. internetin icadından haberi olunca ne yorumlar yapacak acaba. bayılıyorum böyle entelektüellerin güncel olayları yorumlamasını merakla beklemeye.

“yazdığın şey yanlış, here’s why: ...” şeklinde bir açıklama yapıyorsun, “ben iki lisans bitirdim ilgilenmiyorom okumadam!!!” gibi bir cevap veriyor :) ilgilenmiyorum diyor diyor cevap veriyor.

kendisinin sahip olduğu diplomaların birkaç katına sahip, bugün saygı görmek için ise bunlara ihtiyacı olmayan biri olarak kendisine samimi tavsiyem, diplomasıyla ve okuduğu okulla değil, sonrasında verdiği ürünle, hakkında çıkan yazılarla (if available), aldığı ödüllerle (if available), camiasında elde ettiği uluslararası reputation ile (if available) övünmesi. diploma ile, okunan bölüm ile övünülmeyeceğini bilmeyecek kadar toy henüz. gidip nick altımda “kale almadığından” bahsettiği mesajımda da bunu anlatmaya çalışmıştım, değilse “iki diplomam var benim!” lafına tek bir linkle cevap verip utandırabilirdim de. burada dursun bu.

yoksa böyle bilmeden etmeden olmayacak adama diplomanla hava atmaya kalkarsan çok güldürürsün kendine, çok bozarlar seni annem.

edit: “ilgilenmiyorum diyor diyor cevap veriyor” demiştim, aradan kaç gün geçmiş hala cevap veriyor :)
    evladım benim sana bir şey kanıtlamak gibi bir yükümlülüğüm yok, bir kere bunda anlaşalım. inanırsın inanmazsın o sana kalmış, ama benim cv’me sahip bir insana “benim iki tane lisans diplomam var ve çok zor bölümde okuyorum!” dersen ben “canım ya...” der güler geçerim. haklı olduğuma ikna ol diye kimliğimi açık edecek de değilim. bana ne yahu ister ol, ister olma.
    vivaldi konusuna gelince de; demek istediğin şeyi ben aslında anlıyorum ama bir türlü diyemiyorsun. doğru formüle edemiyorsun bile. ben zorlayınca da böyle hızını alamayıp dönüp dönüp laf salatası yapmaya devam ediyorsun. diyebilsen de yanlışsın gerçi. tabi ki de vivaldi dinlemenin imkanla da, ülke gerçeğiyle de pek ilgisi yok. her vivaldi dinleyen paşa soyundan geldiği için bilmiyor vivaldi’yi, bir şeyi keşfetmen için elinde bütün olanaklar var, merak edip youtube’a “vivaldi” yazman yeterli. bunun için internet bağlantısı ve internet kullanabilen bir cihazdan öte bir imkana ihtiyacın yok. nasıl kütüphaneye gidip bir yazarı merak edip alıp okuyabilirsen, vivaldi’yi de bu kimmiş deyip “açıp” dinleyebilirsin, evet. meraka, öğrenme isteğine bakar, hangi soydan geldiğine, hangi coğrafyada yaşadığına değil. söylediğinin yanlışlığının kanıtı mantıksızlığından da öte, ampirik olarak yanlış olduğunu görüyor olmamız. senin haberin yok belli ki ama türkiye’de baya bir insan vivaldi’yi biliyor, nasıl mı biliyor, “açıyor dinliyor” da öyle biliyor. bu kadar basit evet. klasik müziği türkiye’de hiç dinlenmeyen ya da sadece beyaz türklerin dinlediği bir şey sanıyorsan asıl senin bu toplumdan haberin yok. aç dinle biraz gerginliğini alır. gerginsin.
  • iki üniversite okuduğu için kendini çok zeki gören, millete formatı sikiyorsun diyip kendi entrylerinde de birçok format hatası bulunan kompleksli kezbanımsı gibi bir yazar. çok konuşuyor ve insanları bu şekilde alt ettiğini sanıyor. ben tartışma gafletinde bulundum maalesef. arkadaş evde sıkılmış, birileri bana bulaşsa da vakit geçirsem diye pusuda bekliyor haberiniz olsun.
  • deli herhalde.
  • duyar kasaturası küfürbaz bir ekşisözlük kullanıcısı.
  • ıtalya bayiligim kendisi. biraz yuzu dusmus bu aralar ama sanirim duzeltmeyi basarabildim.

ayrica eylul sonuna dogru verona'dayim, kendisi nerede yasiyor henuz bilmesem de gitmisken bir ciao derim diye dusunuyorum.

starai bene leonessa!*