şükela:  tümü | bugün
  • space girls üyesi (bkz: melanie brown)'un canlı yayında tacize uğraması olayı.

https://www.youtube.com/watch?v=saq6ohs4wps

oç'a bak lan, bu nasıl bir cesaret.
  • tacize uğrayanın tacize sesssiz kalışı.
    tacize uğratanın ise pişkinliği olduğu sürece bu dünyada bu tarz insanlara herşey müstahak. canlı yayında böyle bir duruma maruz kalıyor ama tepkisi en fazla yanından uzaklaşmak oluyor. diğeri ise pişkinlik ile sanki dolmuşta ayakta yolculuk ederken yanlışlıkla dokunmuş gibi olayı umursamıyor bile. bir de bu insanlar sözde elitist kişiler.
  • lavuk belli ki oldukca deneyimli, ama yine de afise edildikten sonraki o ezik kahkaha tribine giriyor. rezilligin vucut bulmus hali.
  • oha bu ne pişkinlik lan dedirten taciz. herif bir de gülüyor.
  • yuh dedirten taciz
  • alan satan memnun değil ki tepki veriyor. tepkisi sana göre tokat başkasına göre tokat bile az çekip vurması gerekir şeklinde olur.

kadın kendince tepki vermiş sana göre az olabilir bana göre de az, ama demek ki memnun demek "şerefsizlik" tir. ancak tacizci şerefsizler bir kadının tacizden memnun kalacağını düşünür. hele ki napıyorsun sen diye tepki vermişken.
  • bu kadınları anlamıyorum gerçekten. canlı yayındasın herşey ortada. bana taciz ediyor diyip afişe etsene herkes görüyor zaten. adamı çıkışta polisler alsın. anlamıyorum.

yine taciz ve kadına şiddetle ilgili bir anım var. bir fransız arkadaşım vardı. sevgilisiyle aynı evde kalıyorlardı uzunca bir süredir. tam 2 yıl boyunca sürekli erkek arkadaşı bunu dövmüş. tam 2 yıl sonra ortaya çıkardı herşeyi adamı mahkemeye verip facebookda afişe ederek. 2 yıl nasıl dayandın? neden dayandın. fransa orası ortadoğu çukuru değil. adamın neyinden korktun yada neyinden zevk aldın da bu kadar dayandın? çok mu iyi sevişiyordu? olay afişe olmadan önce mutluluk resimleri, öpüşerken ki resimleri , romantik tatil resimleri falan paylaşıp duruyordu. en son artık bütün vücudunu morartmış o zaman afişe etti. dayağın ise 2 sene sürdüğünü de paylaşmış ifşada. yani bu kız fransız en aydın toplumlardan biri. feminizmin öncüsü. kız da oyunculuk ve modellik yapan parisien bir kız. hiç beklenmeyen bir şey idi. nasıl kimseye söylemezsin? nasıl miden 2 sene dayandı orospu çocuğuna.

en son harvey weinstein olayı da aynı terane. bütün kadınlar işin ucunda para var diye bu oç nin taciz ve tecavüzlerine yıllarca dayanmışlar hiçbirşey demeden. bu kadın zihniyetini gerçekten anlamıyorum. bizim toplumumuzdaki varoş kesimdeki kadınları anlayabilirim. işin ucunda öldürülme tehlikesi var. ama şu batıdaki kadınların sessiz kalmalarını gerçekten açıklayamıyorum.
  • iğrenç ötesi bir durum, dilerim trump reis late night show denen salak programların kökünü kazır.