• spice girls zamanında grubun en kimsenin sallamadığı, arkada kalan üyesiydi sanırım. bütün üyelerin özel fanları vardı falan da bunu kimse anmazdı, sporty spice ne lan. sonra tek tek solo albüm işine girdiklerinde hepsi patlayıp bu çocuğu koyunca dengeler değişti tabi. sessiz atın çiftesi pek olur sendromu biraz.
  • diger sarkilarini bilmiyorum ama i turn to you'yu ilk dinledigimde ciddi ciddi alvin and the chipmunks soyluyor zannetmistim. $aka gibi bir sesi var.
  • the sea ile ciddi anlamda nefis bir comeback yapmış şarkıcı. weak herkese tavsiye olunur
  • liverpool taraftarı olan güzel bayan.
  • sürekli ilk albümü* ile anılıp durmasına karşın ondan çok daha güzel ve çok daha oturaklı üç albümle (bkz: reason) (bkz: beautiful intentions) (bkz: this time) kariyerine devam etmiş, yine de hak ettiği ilgiyi görememiş olan eski baharat kız.
  • i turn to you (stonebridge r&b radio mix)
    “dünya anlayabildiğimden daha kasvetli olduğunda,
    hiçbir şey planladığım gibi gitmediğinde,
    gökyüzü griye döndüğünde ve sonu görünmediğinde,
    yapayalnız gece boyunca uyuyamadığımda..

sana dönüyorum; güneşe doğru eğilen bir çiçek gibi.
    sana dönüyorum; çünkü, tek sensin:
    tepetakla olduğumda beni düzeltebilen.
    sana dönüyorum.

içim kaygı ile paramparça olduğunda,
    beni sakinleştiren o dokunuşa sahipsin.
    ruhumu yükselttin, buzlarımı erittin;
    ilhâm almaya ihtiyacım olduğunda, tavsiyeye ihtiyacım olduğunda.

sana dönüyorum.

nerede olurdum? ne yapardım?
    bana hiç yardım etmeseydin.
    umarım, bir gün yolunu kaybedersen,
    sana döndüğüm gibi sen de bana dönebilirsin.

sana dönüyorum.

sana dönüyorum; korku geri dönmemi söylediğinde.
    sana dönüyorum. sana dönüyorum. sana dönüyorum..”
  • (bkz: never be the same again) isimli şarkısı top 100 all time listemde olan şarkıcı.
  • (bkz: i turn to you)

düzenli spor yapmamdaki motivasyonlarımdan biridir.
  • stages isimli yeni albümünü eylül'de çıkaracağını açıklayan güzellik. sanırım bir cover'lar albümü olacak; zirâ araya uzun seneler koymadan albüm çıkardığı görülmüş değil.

spice girls'ten arkadaşı emma bunton ile i know him too well'i cover'lamışlar albüm için. merakla bekliyorum.
  • pek çok albüm şarkısından güzel b-side'ları vardır kendisinin. everything must change, already gone, stronger ve özellikle'de the sea'nin almanca konuşulan ülkelere özel basımlarında yer alan let there be love kesinlikle edinilmelidir.
hesabın var mı? giriş yap