• hareketli kadın melankolik erkeği "şurada hayattan iki rekat keyif alacağız gıygıy içimi çürüttün be hep sana oluyor her şey zaten yav he he" isyanıyla pataklayacağı için, taraflara ne kadar süre tatmin verir emin değilim. emin olmadığım ilişki. melankoli insan icadıdır. doğal bir duygudurum değil. element uydurmayınız.
  • gayet hoş olabiliyor.

(hastanede sırada beklerken yazayım)

bir çift tanıyorum.

adam, bir lisede matematik öğretmeni. melankolinin kitabını yazmış. melankolikliğin dibine vurmuş. kadıköy’ün en melankolik adamları arasında ilk üçte.

kadın ise, şarkıcı/sanatçı. hiperaktif. yerinde duramıyor. öyle ve o kadar ki, bir keresinde, duvarın üzerinde yürüyeyim derken bacağını kırıyordu. olgunlaşmış armut misali duvarın üzerinden düşüverdi. neymiş? orada dans edecekmiş... deli hatun.

bu ikisi, gariptir, birbiri ile çok uyumlu. kızcağız, bizim melankolik bebe ile çok uğraşıyor. onu güldürüyor, onun çevresinde kuş gibi şakıyıp soruyor. hiç sıkılmıyor musun bu heriften? terk et, sana başka bir yakışıklı buluruz, desek de herifini anne kedi gibi savunuyor.

bakmayın böyle takıldığımıza; ikisini de yürekten çok seviyoruz. gerçek ve karşılıklı aşk; melankoli ve hiperaktivite, garip iki renk olarak karışıyor... ortaya da böyle güzel ve sıcacık bir şey çıkıyor.

iyi ki varsınız.
  • mum ışığında yemek yiyip, romantik sevişmeler yaşamak yerine, aynı mum ışığında playstation oynayıp, ankara oyun havası oynamak gibidir.
  • doğduğum günden beri acayip enerjik bir insanım. şansa bak ki hep bezgin heriflere denk geldim. yani baştan filmin sonu: kızla erkek kavuş(a)mıyorlar, kız asabileşip gidiyor, zaten artık kimseyi iplemiyor ve bu halinden cidden memnun.
    pms tribinden kadında bile hoşlanmam, kaldı ki 7/24 memnuniyetsiz pms suratıyla ve varoluş sancısıyla kıvranan bir erkek akortsuz keman sesi kadar tırmalar ruhumu. zaten çoğu da yalan, sadece derin görünme çabası.
    rica ediyorum alman/ iskandinav romantik dönem yazarı ya da filozofu değilseniz melankoli kesmeyiniz. bunun adı huysuzluk sadece. sıkılıyoruz, anneniz değiliz, nazınızı çekemiyoruz. hıyarlığı ve sorumsuzluğu geçmişi travmalı verem olmuş roman karakteri sosuyla sunmayın, yenilmiyor. bu ülkede travmatik geçmişi olmayan kim var hem?
    tabii teşhisi konmuş kronik depresyon dendi mi akan sular durur o ayrı, serotonin düzeyinizle ilgili sıkıntı varsa giderecek ilaçlar var, ya da çakra, karma, şifacılıkla uğraşan buğlemler, çisiller, alinler zebil gibi, gidip feyz alın, hem arada "çakarak" çakranız açılır, ne dert kalır ne tasa.
  • ben yaşadım, tekmeyi yedim beyler. çok da şey yapmayın..
  • erkeğin melankoliği çekilmez. tamamen kendini önerilere kapatmış bi hali vardır. ilişkinin aurası düşer ve kadın yorulur. aksiyle hiç karşılaşmadım
  • (bkz: unicorn)
  • melankolik arkadaşlara dahi uzun süre katlanılmıyorken bu ilişkinin başlaması bile bir mucize.
    melankolik erkeğe hareketli kadının enerji vermesi melankolik kişinin istemeyeceği/zamanla rahatsız olabileceği bir durum yaratabilir. tam tersi yönde de hareketli kadının enerjisini düşüren erkekten bir zaman sonra soğuması ve eski hayatını özlemesi söz konusu olacaktır.
    ilişki dediğin birbirini değiştirmekten çok, karşındakiyle paylaştığın ortak zevkler ve kattığın ekstra farklılıklarla yürüyebilir. bu sebeple bu başlıktaki gibi hayalperest olmayıp biraz kendimizi tanıyalım.
  • erkeğin melankolik olmasının altındaki sebebi bulup çözerek güzel bir ilişkiye çevirilebilir. hiç kimse isteyerek ve bilerek melankolik olmamıştır diye düşünüyorum. bu kabuğu kırmasında yardımcı da olabilirsiniz , çekip gidebilirsinizde seçim sizin. başarabilirseniz eminim o da değişmek isteyecek ve sizi çok seven bir birey elde edeceksiniz.
    edit: düzeltme
  • sapı tütün demektir panpa.
hesabın var mı? giriş yap