şükela:  tümü | bugün
 • melatonin hormonu salgılayan ilaç. doktor tavsiyesiyle 1 hafta kadar önce başladım. genel olarak uykumda kayma sorunu vardı. yani sabaha karşı 6-7 gibi yatıp, öğlen 1-2 gibi kalkıyordum ve kalkarken çok zorlanıyordum. bu ilaç sonrasında gece 1-2 gibi uykum geliyor, sabahta zınk diye kalkıyorum.
 • uyku düzensizliği için tavsiye etmişlerdi, 60 lira para verdim 3 mg olanından aldım. hiç bir faydasını görmedim. muhtemelen sebebi 20 yıldır alkolün uyku düzenimi ayarlaması. alkol sayesinde uyumayı alışkanlık edindiyseniz denemeyin, hiç bir faydası olmuyor. olan 60 liranıza oluyor. özellikle bir bağımlılığınız varsa ( alkol, kahve, çay, esrar vs. ) eczaneden reçetesiz alacağınız hiç bir ilacın, uyku düzensizliğini düzenleme lüksü yok. boşuna gidip 60 lira kerkilmeyin. bir psikiyatra gidin tolvon, laroxyl vs. gibi adam gibi kimyasal ilaç yazdırın.

  ha uyku düzeniniz tamamen strese ve saire dayalıysa kullanın. sonuç alıp almayacağınızı bilmiyorum, benim bahsettiğim kullanım sonuçları 20 yıldır alkol alıp uyuyan bünye için geçerli. ben bu arkadaştan beşer beşer yuttuğum halde hiç bir cacık olmadı, ben yatmaya giderken yine güneş doğuyordu.
 • 6 mg beni uyutmayan hap.
 • 98 tl olmuş. 1 tanesi 4 dal camel'dan pahalı yani.
 • uzun süredir uyku problemi çektiğim için bir süre kullandıktan sonra yorum yapmayı uygun bulduğum ilaç.
  en önemli nokta, kullandıktan sonra uyumak istiyorsak uyku için ideal ortamın sağlanması gerekli.*

  öncelikle, yatmadan önce kullandığımda yorgunluk dereceme göre 0,5-1,5 saat arasında deliksiz bir uykuya dalıyorum. ilk kullandığım zamanlar diş fırçalarken uyuyakalmamak için göz kapaklarım ile cebelleştiğimi de çok net hatırlarım. artık alıştım tabi huyuna suyuna.

  gece uyuyamayıp, haliyle sabah uyanamayan ben bile, biraz da sleep cycle alarm clock uygulaması sayesinde uykuya doymuş olarak rahatça uyanıyorum artık. biyolojik saati anında resetliyor sanki, keşke daha önce tanışsaydık kendisiyle.

  bağımlılık konusuna gelirsek, sanırım uykuda da zamanla bir düzen oturuyor ve ihtiyaç duymadan da uyuyabilir hale geliyorsunuz. bu da bağımlılık yapmadığını düşündürüyor bana.

  sonuç olarak oldukça başarılı bulduğum ilaç.*
 • birkaç öneri ışığında aldığım ve başlayacağım ilaç.hormon hapı diyorlar ama umarım başarılı olur uykuya dalma açısında.
 • uyutmuyor hocalar, gecede 100 kez uyanıyorsam bunu icince 101 bilemedin 103 kez uyanıyorum! uyutma hususunda asla bir avil, bir sirdalud, bir aferin sinus olamaz, mumkun degil..
 • gecen pazar ve dun gece olmak uzere iki kez kullandigim ilac.

  diger yazarlarin da belirttigi gibi melatonin salgisini arttirma amaciyla iciliyor.

  burada yazanlarin cogunun tersine bende ise yaradi. 6 mg aldiktan 1-1,5 saat sonra etkisini gostermeye basliyor. vucuda gevseme geliyor ve yataga yatip isigi kapattiginizda uykuya daliyorsunuz. sahsen araliksiz ve guzel bir uyku cektim uzun zaman sonrasinda. uykuya dalma veya vucudu bu eyleme hazir hale getirme gorevini kusursuz sekilde basardi. sabah da caki gibi uyandim.

  placebo etkisi oldugunu zannetmiyorum cunku belirgin bir sekilde dinginlestim ve yatagin icinde kayboldum, gittim. onemli olan nokta, ilaci aldiktan sonra odanizi uykuya hazir hale getirmelisiniz. tv olmamali, isik olmamali, telefon olmamali.

  onumuzdeki kullanimlarda farklilik olursa entry’i editleyecegim.

  herkese mutlu, huzurlu ve dinlendirici uykular diliyorum.
 • yav gece 1 olmuş saat sabahta erken kalkacağım ama uykum yok bir tane atayım da uykum gelsin diye içmeyin. anladığım kadarıyla etkisi uzun sürüyor. işte hala gözlerim kapanıyor, başım sürekli önüme düşüyor.

  3 mg'lık olanını kullanıyorum ve bence yeterince iyi olan melotonin salgısına destek veren ilaç.
 • kullanilmasi gereken miktar 0.3 milligram'dir...
  https://www.huffingtonpost.com/…f8ce4b03a40567a1e1e