şükela:  tümü | bugün
 • melatonin hormonu salgılayan ilaç. doktor tavsiyesiyle 1 hafta kadar önce başladım. genel olarak uykumda kayma sorunu vardı. yani sabaha karşı 6-7 gibi yatıp, öğlen 1-2 gibi kalkıyordum ve kalkarken çok zorlanıyordum. bu ilaç sonrasında gece 1-2 gibi uykum geliyor, sabahta zınk diye kalkıyorum.
 • uyku düzensizliği için tavsiye etmişlerdi, 60 lira para verdim 3 mg olanından aldım. hiç bir faydasını görmedim. muhtemelen sebebi 20 yıldır alkolün uyku düzenimi ayarlaması. alkol sayesinde uyumayı alışkanlık edindiyseniz denemeyin, hiç bir faydası olmuyor. olan 60 liranıza oluyor. özellikle bir bağımlılığınız varsa ( alkol, kahve, çay, esrar vs. ) eczaneden reçetesiz alacağınız hiç bir ilacın, uyku düzensizliğini düzenleme lüksü yok. boşuna gidip 60 lira kerkilmeyin. bir psikiyatra gidin tolvon, laroxyl vs. gibi adam gibi kimyasal ilaç yazdırın.

  ha uyku düzeniniz tamamen strese ve saire dayalıysa kullanın. sonuç alıp almayacağınızı bilmiyorum, benim bahsettiğim kullanım sonuçları 20 yıldır alkol alıp uyuyan bünye için geçerli. ben bu arkadaştan beşer beşer yuttuğum halde hiç bir cacık olmadı, ben yatmaya giderken yine güneş doğuyordu.
 • 6 mg beni uyutmayan hap.
 • 98 tl olmuş. 1 tanesi 4 dal camel'dan pahalı yani.
 • uzun süredir uyku problemi çektiğim için bir süre kullandıktan sonra yorum yapmayı uygun bulduğum ilaç.
  en önemli nokta, kullandıktan sonra uyumak istiyorsak uyku için ideal ortamın sağlanması gerekli.*

  öncelikle, yatmadan önce kullandığımda yorgunluk dereceme göre 0,5-1,5 saat arasında deliksiz bir uykuya dalıyorum. ilk kullandığım zamanlar diş fırçalarken uyuyakalmamak için göz kapaklarım ile cebelleştiğimi de çok net hatırlarım. artık alıştım tabi huyuna suyuna.

  gece uyuyamayıp, haliyle sabah uyanamayan ben bile, biraz da sleep cycle alarm clock uygulaması sayesinde uykuya doymuş olarak rahatça uyanıyorum artık. biyolojik saati anında resetliyor sanki, keşke daha önce tanışsaydık kendisiyle.

  bağımlılık konusuna gelirsek, sanırım uykuda da zamanla bir düzen oturuyor ve ihtiyaç duymadan da uyuyabilir hale geliyorsunuz. bu da bağımlılık yapmadığını düşündürüyor bana.

  sonuç olarak oldukça başarılı bulduğum ilaç.*
 • birkaç öneri ışığında aldığım ve başlayacağım ilaç.hormon hapı diyorlar ama umarım başarılı olur uykuya dalma açısında.