• tam adı melek m. fırat olan ancak ortadaki m harfinin neyin kısaltması olduğu tarafımca henüz keşfedilmemiş siyasal bilgiler fakültesi uluslararası ilişkiler doçenti. tip olarak sıradan yurdum türk kadınıdır ancak konuşmaya başlayınca karşınızda bir dış politika cevheri olduğunu anlarsınız ve hayranı olursunuz. dersi çok hızlı anlatır ama istediğiniz kadar tekrar eder, özellikle en yakın arkadaşım olan şahıs gibi bir kaç erkeğin rüyalarını süsler ama zordur dikkatini çekmek. çok severim, hocalığına asla laf söyletmem. ah bir de şu m harfini keşfedebilsem...
  • aüsbf de uluslararası ilişkiler bölümünün siyasal tarih 3 ve tdp derslerine giren şahıs.
    derslerde soğuk savaş dönemi işleniyorsa sakın ağzınızdan sscb yerine rusya çıkmasın. *
  • not tutmaktan kol ağrısı yaşatan hoca.
  • oral sander'in asistanıydı bizim zamanımızda...
  • 2004 yılı kazgan nında kendisinden kara melek şeklinde bahsedilen hoca. ayrıca söylendiğine göre dünya üzerinde bilmediği ada yokmuş, ayrıca iyi yunanca bilirmiş . *
  • zaman zaman uluslararası ilişkiler öğrencilerini sürüm sürüm süründüren şahsiyet.bi dersinde öğrencilerden birinin milliyetçi ağırlıklı yorumuna "ulusalcı mısınız?ıyy,büyüyünce geçer" diye cevap vermişliği vardır.
  • 27 mayıs 1960 ihtilali ile 12 mart 1971 ordu müdahalesi arasındaki dönemde, türk dış politikasını kıbrıs sorunu ekseninde anlatan "1960-71 arası türk dış politikası ve kıbrıs sorunu" adlı kitabın yazarı hoca. özellikle 64 ve 67 yıllarında yaşanan türk yunan ilişkilerindeki krizleri inceleyenler açısından oldukça yararlı bir kitap yazmış kendileri.
  • bir popstar kadar fanı olduğunu düşünmeye beni sevkeden akademisyen.... geçen gün facebook'ta gruplara bakarken adına bir de grup açılmış olduğunu gördüm... nedir bu hayranlık anlamaya çalıştım...

insan yanı ağır basanlardan olsa gerek....
  • hoca-öğrenci ilişkisinden çıkıp da, bir vesileyle aynı masada kadeh tokuştururken yalnızlığı hissettiran bir cümle kuran ve içimi buran insan...
  • sbf'nin kara melek lakaplı hocasıdır. görülebilecek en müthiş hocalardandır. ondan ders almak, sbf'de uluslar okumanın ayrıcalığıdır.
hesabın var mı? giriş yap