şükela:  tümü | bugün soru sor
  • suçsuz yere hayatı cehaletten karartılan "çocuk gelin" !

http://www.sabah.com.tr/…gelini-doverek-delirttiler
  • gunun sacmasapan basliklari arasinda yokolup gidecektir, hayatin tum acimasizliginda kayboldugu gibi..16sinda evlendirilip daha 18 olmadan hamile kalan, -30° sogukta dunyaya getirdigi bebegi olu dogan, en sonunda bi tuvalete kilitlenip gunden gune eriyen, 70 kilodan 30 kiloya duserken oturmaktan her yani kireclenip yatalak kalmasindan, dayaktan acilan yaralarinin kurtlanmasina uzanan korkunc iskenceler sonucu aklini kaybeden melek karaaslan..daha 24unde..ailesi bakamayacaklarini soyleyince sosyal hizmetlerin yaslilar ve ozurluler bakim evine alacagi melek karaaslan..caresizligin, sessizligin yuttugu, parcaladigi melek karaaslan..
  • (bkz: #29449108)
  • insanların ne kadar acımasız olabileceginin ve vicdansızlıgın bir sınırı olmadıgının kanıtı olan kadın. şimdi sanıyor musunuz ki tek suçlu onu bu hale getiren kocası? iskenceye katılan kocasının ailesi de suçlu. onu kuçucuk yaşta bilincsizce evlendiren ailesi de suçlu. onun şiddet gormesine goz yuman komsuları da suçlu. bu hale gelmesine tanıklık eden herkes suçludur ve hepsinin allah belasını versin.
  • sadece hakkindaki haberi okumanin insani delirme sinirina getirdigi ruh halinde, bir de yasadiklarini yasadiginizi bir dusunun.

cevresindeki kisilerin zalimliginin oldugu kadar, devlet mekanizmasinin isteksizliginin ve vicdansizliginin da resmidir.
  • şu an hava 38 derece ve ben üşüyorum. çünkü az önce meleğin başına gelenleri okudum. kendime gelmem sanırım biraz zaman alacak. okuren tüylerim diken diken oldu. benim metabolizma anlık şoklarda, üzüntülerde hemen hata verir yazın sıcağında üşüyebilirim mesela. aklım mantığım almıyor bu vahşeti. bunu yapan vicdansızlara hakim olsam ve idam hali hazırda verilebilen bir ceza olsa idam verirdim. ölmeden ölmek nasılmış görsünler, onlar da aynı acıyı tatsınlar.

ha ne olur şimdi bir simit çaldı diye 12 yıl veren adaletsiz adalet sistemi bunu yapanlara kocasıdır, kaynanasıdır hakkıdır der.olayı, ''uf oldu geçti'' minvalinde çözer. olur biter bu dava.

allah kahretsin bu iğrenç düzeni.
  • tüm başına gelenlerden sonra bir yorum yapmak, ne bileyim nefret kusmak istedim bunu yapanlara da yok, ne desem boş, ne düşünsem boş, ne yazsam boş. boş yani.
  • o kadar cok sinirlenirsin ki, seni sinirlendiren insani bulup parcalayarak gebertmek istersin. paramparca edip kopeklere yem etmek. bundan daha fazla sinir olamam dersin.

ama ondan daha fazlasida var. o sinirde de hicbirsey yapamamanin siniri.

lanet olasica sisteminize, kahrolasi torelererinize kurban olmus bir can daha. hepiniz kendi bokunuzda bogulun orospu cocuklari!!! lafin gelisi degil, gercekten kendi bokunuzda.
  • 24 yaşında hayatı bitmiş masum suçsuz bir genç kadın. başına gelenleri okuduğumda elim ayağım çekildi, insan insana bunu yapabilir mi? bu soruyu hep soruyoruz aşırı derecede klişe ama gerçekten bir insan herhangi bir canlıya böyle bir şeyi nasıl yapabilir ya? insanlıktan bu kadar tiksindiğim olmadı hiç. bana bu dünyaya dair her şeyi unutturacak bir ilaç içip derin uykulara dalmak istiyorum.
  • bu ülkede yaşayan haysiyet ve vicdan sahibi bütün insanların, ama önce kadınların, ezberlemesi gereken isimdir. merak ediyorum, bu rezil toplumsal düzende başka hangi insan grubunun bu derece çılgınca ve vahşice işkence görmesi adi bir vaka olarak değerlendiriliyor? başka hangi toplumsal grup söz konusu olduğunda ölümüne eziyet bu kadar banalleşmiş, sıradanlaşmıştır? bu topraklarda kendi dilini bulmuş ve kitleselleşmiş bir kadın mücadelesinden söz edilmeden önce, daha kaç tane korkunç cinayet pervasızca işlenecek, bunları merak ediyorum.