şükela:  tümü | bugün
  • flash tv'deki yalçın çakır'ın programına defalarca kez çıkan ve internette tıklanma rekorları kıran melek subaşı isimli kadının açtığı dava sonuçlanmış ve nihayetinde az da olsa tazminat kazanmış.

bunca zamandır tekrar tekrar izlediğimiz videolar her ne kadar komik olsa da karşı taraftan bakıldığında bir o kadar da trajik bir olay aslında.

melek subaşı'nın -söylediğine göre- engelli çocuğuna yardım parası almak için yaptığı şaklabanlıklar hayatını alt üst etmiş.

google'da kadın ile ilgili 149 bin'den fazla, youtube'da ise 9 bin 200'den fazla video içeriği bulunuyormuş. yapılan kötü yorumlar da cabası...

mahkeme de 300 bin tl’lik manevi tazminat davasında son sözü söylemiş ve yalçın çakır ve flash tv’nin melek subaşına faiziyle birlikte 7 bin tl ödemesine karar vermiş.

kaynak
  • başlık saat kurbanı olacak ama herkesin okumak isteyeceği bi haber oldugunu düşünüyorum.

tanım: 7bin tl kazanmıştır, yaşadıklarının yanında hiç kalır. kendi rızasıyla yapmış denebilir ama çaresizlik cabası.
  • herkesin dilinde değil mi bu hanımın replikleri. "sen milyar milyon ne yaptın" de bakalım, 5 yaşındaki çocuk bile onu biliyorum der.

bana kalsa bu oyunda kim var kim yok donuna kadar alırdım ki artık insanımızı hipnoz eder gibi tv karşısına toplayıp eser miktarda bulunan toplumsal zeka seviyemizi yerle bir etmesinler. bunlar bir, holding ceosuyla fakir kız aşkını ısıtıp ısıtıp ekrana getiren diziler iki. bak unuttum, evlilik programları da var. resmen akıl tutulması yaşatır izleyene.

içime su serpmedi bu olay. umut yok. televizyon gitmeli bu ülkeden.
  • devletin düzgün bir hayat sunamadığı engelli vatandaşın ailesini televizyona çıkarıp bilinir hale getiren kanala ceza veriliyor.

flash tv bu kadının ve ailesinin acısını sömürüp üzerinden para kazandı ancak kimse bunları yapmak zorunda değildi. o ailenin tek çare olarak televizyonda şaklabanlık yapmayı tercih etmesinin sebebi, devletin engelli vatandaşa ve ailesine başka bir seçenek sunmaması.
  • herşey bir yalandan ibaretmiş. ayıp be yalçın abi. 7 binde azmış yahu. en az 3 milyar 750 bin milyon milyar alması lazımdı.
  • milyonlarca insanı kandırmaya çalış, sonra ağla.

geçiniz.
  • (bkz: tazminat davasını az da olsa kazanmak)

ek: düzeltilmiş.
  • ben.. 300 milyar istiyor, sen milyar... sen 7 milyar milyor veriyor.. sen milyar ..
    sen bu paraya ne alacaksın melek?
  • 7 bin lira ne ki.. yalçın bu kadıncağızın sırtından kazandığı paralar için "tazminat" değil "alınteri" olarak vermeliydi bu parayı.
  • doğrudur. şöyle de bir şey var: https://www.youtube.com/watch?v=tc09rwvz2tu