şükela:  tümü | bugün
 • yeditepe üniversitesinin medeni hukuk kürsüsünden yardımcı doçent ünvanlı değerli bir hocamız.

  üçüncü kişinin fiilini taahhüt isimli kitabı hukukçulara tavsiye olunur.
 • sınavlarda genellikle zor sorar. dersinden geçmek hayli zordur. ama zor durumdaysanız, gidip konuştuğunuzda durumunuzu anlayışla karşılayıp size yardımcı olabilir. ama elbette bunun olabilmesi için dersine düzenli bir şekilde gitmiş olmanız gerekir. derse devam etmenizi çok önemser. iyi hocadır, iyi insandır.
 • kendi kitaplarında ismi melek bilgin yüce olarak geçmektedir. yeditepe hukuk fakültesindeki sınırlı sayıdaki, bilgili ve aynı zamanda öğrenci dostu hocalarımızdan bir tanesidir.
 • bu sene antalya bilim üniversitesi'de miras-eşya-borçlar özel hukuku derslerine girmeye başlamış olan sayın hocamız tüm okulun anasını ağlatmıştır. kendisine en samimi duygularla teşekkür ediyoruz.

  vizelerin sonuçları açıklandıktan sonra sonra neye uğradığını anlayamamış olan öğrencilere derste bir nutuk çekmiş "türkiye'deki hiçbir hukuk fakültesinde eşya sınavı ortalamasının borçlar özel sınavının ortalamasından daha yüksek olmasının mümkün olmadığını" belirttikten sonra özetle; "medeni ve borçlar genel derslerinde hiçbir halt öğrenememiş olduğumuzu ve bu dersleri fasülyeden geçtiğimizi, 3. sınıf hukuk öğrencilerinin erişmesi gereken bilgi-birikim düzeyine ulaşamamış olduğumuzu" beyan etmiştir.

  bu arada sayın hocamız sınıftaki her öğrenciye istisnasız 15 puan eklemiş olmasına rağmen sınıfın not ortalaması 25'i geçmemetedir. yine de bize böyle bir tecrübe yaşattığı için kendisine teşekkürlerimi sunuyorum
 • yazmış olduğu turuncu kapaklı borçlar hukuku genel hükümler pratik çalışmaları kitabı bir harika olan hoca. fikret eren'den çalışan bünyelere ilaç gibi gelmiştir, üç yıldır veremediğim dersi sayesinde geçtim. bir gün tanışırsam ellerinden öpeceğim.
 • dili tıkalı; temel hukuki kavramlara ilişkin kafa karışıklıklığı yaşadığını düşündüğüm bir şahıs.

  şu aşağıda verdiğim linkle ulaşılabilecek makale de bunun için bir örnek: https://blog.lexpera.com.tr/…degerlendirilmesi/#fn1

  ne dediğini anlayabilen biri varsa beri gelsin. zira makalede yer alan "[...] ya da somut kira sözleşmesi bakımından bugünkü durum karşısında anlamsız kalması gibi özel bir durum olmadıkça[...]" bu tarz cümleler kendisinin eserlerini okumayı imkansız hale getiriyor. ayrıca gerekçe gösterip bağlantı kurmadan yazıyor.