şükela:  tümü | bugün
 • gokhan guney'in yine ayni isimdeki albumunde bulunan bir parcasi. sozleri de $oyle:

  saclarinda yeller eser
  gozlerin dunyadan guzel
  gul yapragi sana benzer
  benim guzel melek yuzlum

  bin selam sana kalbimden
  adim du$mesin dilinden
  beni sevda ulkesinden
  kovma sakin melek yuzlum

  gelsin bu ofkenin sonu
  acilsin sevdanin yolu
  bak yuregim sevgi dolu
  anlasana melek yuzlum

  soyle hangimiz hatasiz
  hangimiz a$kta gunahsiz
  kalmayalim yapayalniz
  kacma benden melek yuzlum
 • orada burada duyup da engelleyemediğiniz biçimde sevdiğiniz şarkılar olur ya onlardan biridir bu şarkı. ya da başka nedenler de vardır ama onları göz ardı edersiniz. bi de sonunda anlamsız çığlıklar vardır bu şarkının.
 • nakaratı beni benden alan şarkı. o kadar kötü ki, devekuşu olası geliyor insanın. tamam, "ya öf bıktım bu türk popçulardan" adamlarından değilim ama, gerçekten çok kötü bu şarkı. hele o nakaratı gerçekten savunmasız yakalıyor insanı.

  dinlememek, kaçmak lazım.
 • içinizde bir mutluluk vardır hani.tuhaf şekilde bir gülümseme yerleşir yüzünüze. (bkz: aşk belirtileri)
  işte tam da bunlar var olmaya başladığında severek dinlenebilecek bir şarkıdır.mustafa sandal uzun zaman sonra ilk defa güzel bir şarkı yapmıştır.
  hadi yeni aşıklar hep beraber
  "ya da bakışına kuurbaan olaayııımm" *
 • kaset kapağına bakılarak en güzel gökhan güney albümü olduğunu söylemek yanlış olmaz. şarkı ise tam gökhan güney şarkısı, aşk şarkısı gibi dursa da ayrılık şarkısına daha yakın bence. kelime grubu olarak da güzel bir iltifat olabilir, olmayabilir de, algida seçicilik diye bir şey var, misal ben kakaolu max severim.
 • gökhan güney ve bahar öztan'ın oynadığı 1985 yapımı arabesk film.
 • 1985 tarihli bayar müzik yapımı gökhan güney albümü. 1989 yılında türküola bandrolü ile almanya dağıtımı da yapılmıştır. albüm yönetmenliğini üstad burhan bayar yapmıştır. arabesk müziğin kusursuz albümlerinden biridir, sebebi tabiki müziğin ikinci adı burhan bayar etiketi ve arabeskin altın yıllarını yaşadığı yıllar olması sebebidir. albümdeki şarkılardan en dikkat çekenler; melek yüzlüm, yılmaz tatlıses etiketli seni düşündüm, hamza dekeli imzalı bugün, yaklaşık bir sene sonra müslüm baba'nın küskünüm albümünde yorumlayacağı gene hamza dekeli imzalı bir anda, yine yılmaz tatlıses imzalı candan sevmeli, hatay yöresinin anonim şarkılarından berde berde'dir. dediğim gibi kusursuz bir albümdür, burhan bayar etiketinden belli zaten.
 • en güzel yorumlayan yıldız tezcan'dır.
 • gökhan güney'in en güzel albümü olmasının yanı sıra burhan bayar'ın da müzik yönetmenliğini yaptığı mavi mavi ve küskünüm albümlerinden sonraki en başarılı çalışmasıdır.

  şakir askan ve hamza dekeliden bol bol yararlanmış şarkı sözlerinde burhan abimiz. ilginç bir detay ise bir sonraki sene ortalığı kasıp kavuracak olan müslüm gürses'in küskünüm albümündeki temel parçalar bu albümde gökhan güney tarafından yorumlanmıştır. şahsımca müslüm baba kadarda güzel yorumlamıştır ancak hem hayran kitlesi hem de müslüm gürses farkı yüzünden gökhan güney yorumları pek rağbet görmemiştir. unutamadım ve bir anda her ne kadar müslüm baba tarafından bilinse de ilk yorum gökhan güney'e aittir.
 • mustafa sandal'in 2007'de cikardigi devami var albumundeki guzel sarkilardan biri.

  ihtimaller ihtimaller

  ya sen öylece dur beni kahret
  ya da bakışına kurban olayım
  bir tebessümüne bu can emanet
  saklasın ruhumu bütün

  ihtimaller ihtimaller
  böyle yaşanmaz bu gözler
  açtım sana kalbimi bırakıyorum

  ihtimaller ihtimaller
  böyle yaşanmaz bu gözler
  saldım sana kendimi unutuyorum

  alacağım aklını hey melek yüzlüm
  cennetteki tek günahkar ben olsam da
  kalacağım aşkına yetmese de ömrüm
  cennetteki tek günahkar ben olsam da