şükela:  tümü | bugün
 • cocuklar genellikle bu kaliba konu olacak sekilde uyuduklarina inanilan canlilardir. melek denen allahin kadrolu iscisi, taseronu kivamindaki varliklarin goz kirptigina, isten kaytarip sevimlilik sinirlari icinde de olsa uyuduguna dair herhangi bir delil yok iken iftira atip cocugumuzu, ya da elalemin cocugunu tasvir ederken bu kalibi kullaniriz. gunaha gireriz. allah o zaman ne yapar? belamizi verir.

  oysa ki melek olsa bunun gibi uyurdu desek hem melekelerin is ahlakina olan saygimizi dile getirmis olur, hem de meleklerin dus yasami hakkinda bir takim ongorulerde bulunuruz.

  ya da su gibi uyuyor, dusman gibi uyuyor desek belki de daha bi... daha bi sey olur. ironi seysi.
 • genelde bebekler icin kullanilan soz obegi...
 • hangi markanın bilmiyorum, herhalde markette falan dağıtmışlar. bir hijyenik ped. nam-ı diğer kadın bağı.. üzerinde "melekler gibi uyuyun" yazıyordu. açtım baktım, kolum kadar bir şey. çok büyük, kolları falan var.. kaş göz çizesim geldi, sinirlenip tokadı çarpar diye korktum.

  melekler gibi uyumak zaten ne ola ki? öyle bir şey olsa bile, bunu yarma pedle nasıl yapayım? çişimi, kakamı söyleyemediğim yıllara dönüş mahiyetinde mi acaba? o kadar güvenli görünüyor ki hakikaten, onu takarsam kendimi salıp altıma yapabilirim. böylece her sabah gördüğüm çiş kabuslarından da kurtulabilirim.

  melekler gibi uyumak da, öküz gibi sevmek gibi bir şey herhalde. öküzler nasıl sever bilirsiniz..
 • sevdiğiniz kişiler de böyle uyur..