• mor ve ötesi'ne sürekli sorumluluk yükleme gibi bi durumları oluyor insanların. şarkıyı dinlerken yorumlarına göz atıyordum hemen çıkmış oradan biri "şehitlerimize yazmış bu şarkıyı.." demiş asgjlasgkç tamam bir derdi olan* bi grup ama böyle de olmaz ki canım.

şarkı kesinlikle büyük düşler albümündeki "melankoli ve beraberindeki inancı" anımsatıyor insana. şimdiden defalarca loop etmişimdir.
  • çok beğendiğim bir mor ve ötesi şarkısıdır. şarkıyı dinlerken içimin eridiğini hissettim gerçekten.
  • hem beklediğim hem de ihtiyacım olan temaya ve duyguya sahip olan mor ve ötesi şarkısı. mor ve ötesi'nin tedirginliklerimize, dertlerimize hala tercüman ve ortak olması çok kıymetli.
    'sound' olarak büyük düşler albümüne yakın buldum; özellikle kerem özyeğen'den gelen sesler...

sözlerini de yazayım:

yüzüme bir bak, korkudan eser var mı?
    şarkımı dinle, durduruyor zamanı.
    soluyor renkler, bitiyor düşler.

eriyor içim, eriyor geri gelmezden önce
    yansa da her yer, ölmez melekler.

bir nefes oldum mazlumun türküsünde
    inadım sağlam, sözüm bitmiyor ki işte.
    soluyor yüzler, bitmiyor düşler.

eriyor içim, eriyor geri gelmezden önce
    yansa da her yer, ölmez melekler.

duysun çöller, ölmez melekler.
  • başa sara sara kendi içimi erittiğim şarkı. ben beğendim.

harun'un saçlar şekil yalnız. yaş aldıkça karizmatikleşen adamlar klanına harun tekin de katılıyor sanırım ^^
  • bir grupla beraber büyümek ve büyürken kendine, büyürken onlara şahit olmak çok güzel. her zaman bir yerlerde ışık var diyen bir grubun yepyeni şarkısı. bana göreyse mor ve ötesi'nden gelen umut dolu bir ninni. müzikle teskin diye bişi varsa bunu en iyi yapan gruptur mor ve ötesi. hep yapsınlar.

büyük düşler - masumiyetin ziyan olmaz - melekler ölmez, ne güzel tesadüfler^^
  • ama bazen hakederler.
    (bkz: when angels deserve to die)
    (bkz: system of a down)
  • mor ve ötesi'nin "kayıtlar 2004-2015" derlemesinde yer alacak yeni şarkısı.
  • harun eski tarzlarına dönmek istemiş sanırım. baan ilk ünlü olduğu dönemlerdeki şarkılarını hatırlattı.
  • uzun bir aradan sonra özlediğimiz mor ve ötesi'ne yakınlaşmış şarkıdır. her zamanki gibi bir şeyler anlatacağız derdine düşmüşsünüz, eyvallah. ancak özellikle nakaratta sözler çok zayıf kalmış. melodiler ise muhteşem. keşke daha uzun olsaymış da daha uzun keyfini çıkarsaymışız. harun'cuğuma gelirsek; gençlik aşkım tekrar canlandı. o saç baş neydi yahu? sana lacivert çok yakışıyor balım.
  • bugün çok uzun süredir dinlemediğimi fark ettiğim için spotify'a mor ve ötesi yazdığımda karşıma çıkan ve bugün çıktığına inanamadığım zamanı durduran, mesajlı, güzel şarkı.
    tabii ki loop'a alındı, tabii ki saatlerce dinlendi. kalpte bir ağrıya, boğazda bir yumruya, suratta donuk bir ifadeye sebep oldu bende. eriyor içim.
hesabın var mı? giriş yap