• kimse kusura bakmasın ama hak edilmeyen bir tavırdır. bir kere senin görev tanımında zamanının bütününü iyilik yapmaya harcamak var. peki dünyada neden hala kan gövdeyi götürüyor? işini iyi yapmıyor olabilir misin acaba!? öğrencisi düşük not aldığında biraz gocunan, dönüp bir de kendine bakan öğretmen hassasiyetinden bir miktar nasiplenmeniz temennim. cebrail mesela, adam bildiğin çalışmıyor emekliye ayrılmış. mikail tam bir fiyasko, görevini layıkıyla yerine getirseydin bugün küresel ısınma diye birşey olabilir miydi!? o masum sabi fokların evleri erir miydi? neyse tek tek isim verip daha da rencide etmek istemiyorum. isimleriniz de bi tuhaf acaba ondan mı olmuyor, gerekli pr mı yapılmamış anlamıyorum neden hala başarıya ulaşılmadı. harry potter bile voldemortu öldürdü, sizde 2000 yıldır tık yok şeytan hala fit fit ortalıkta dolaşıyor. oturup bir performans değerlendirme yapmanın zamanı geldi artık. böyle meleklerim olsa ben de diniydi ayetiydi göndermekten vazgeçerdim amk.
  • bu cümleyi kuranın hayatı boyunca görebileceği tek meleğin azrail olduğunu bilmek ve bu acizliğine rağmen melekleri eleştirme hakkını kendinde görmesi trajikomiktir.
  • gece uyurken gece muhtemelen beni sagli sollu dövüyorlar zannedersem, yoksa gün içerisinde çok hareketiyim ama sabahları dayak yemiş gibi kalkıyorum ben mi size uyumayın diyorum ben de uyurken sizde uyuyun kardeşim..
  • verilen emri sorgusuz sualsiz yerine getiren adamdan iyi mi olur? o zaman hitler'in askerleri de iyidir. iyiliğin ve kötülüğün yaratıcısı her zaman iyi olacak değil ya. musa zamanında mısır'da yahudi olmayanlara yaptıklarını unutmadık.*
  • (bkz: fensiklidin)
  • ölüm meleği azrail ve doğa olayları (deprem-sel- fırtına vb )meleği mikail için geçersiz bir önerme
  • ilgili yazarın günah pointlerinde çok hızlı artışa sebep olmuş başlık.
  • fallen angel'lardan haberi olmayan kişinin sanrısı.
hesabın var mı? giriş yap