şükela:  tümü | bugün
  • melis isimli reklamcı (olduğunu tahmin ediyorum, olmuştur herhalde) bir hanım kızımızın yazdığı blog. kendisi artvin-borçka doğumlu ama izmir büyümeli bir hanım kızımız olduğu için memleketimizin kültürü, doğası ve yemeklerine özel ve güzel bir ilgi duyuyor. bunun yanında yunanistan'ı da iyi tanıyor ve yunancayı evde kendi imkanlarıyla öğrenmiş, sular seller gibi konuşur hale gelmiş. blogda ise yemek, gezi - özellikle yunanistan, avrupa, istanbul-, hayata dair gülümseten detaylar ve durduk yere olayları sorgulamamıza sebep olan ufak yazılar yer alıyor.

ben bu insanı hayatımın bir döneminde, kısa bir süreliğine tanıdım. sesi, trt 4'te açıköğretim felsefe dersi anlatan insanlara benziyordu. böyle dinleyen insan kendini kedi zanneder mayışır, acı dolu bir şey anlatsa da insanın yüzünde bir gülümseme oluşurdu. bu açıklamayı hayal ederek okursanız melis'in sesini de duyabilirsiniz. malesef zamanında kendisinin birkaç kere kalbini kırdım. yıllar sonra "affettim seni" dese de üzerimden yılların yükü kalksa. (bkz: itiraf.com)
  • melis eren.youtube kanalını ilgiyle takip ettiğim basit lezzetli yunan mutfağı ve mezeleri hazırlayan keyifli bir arkadaş.https://www.youtube.com/…gq55smhqjlf2f_oaqfg/videos