şükela:  tümü | bugün
  • evrim kuramı ve genetik bilimi açısından hak verilebilecek önerme.
  • üzerinde çalışılması gereken tez.*
  • annem tatar kökenli babam arap, böylece hem iri hem çekik gözlerim oldu hehe, melezlik güzeldir bence de
  • şahsımda ters tepen düşüncedir. iki tarafın farklı özelliklerini alsam belki de ben de onaylayabilirdim bu iddayı, ama estetik açıdan yanlış özellikleri bünyemde birleştirmişim. tek güzel yerim annemden aldığım ayaklarım.
  • sözlük'te yer alan akraba evliliği mahsulü cahiller hemen gelip geçersiz argümanlarla saldırdı, yazdıklarım işlerine gelmedi ama bir melez olarak sonuna kadar katıldığım görüş. benim katılıp katılmamamdan bağımsız olarak melezleşmenin faydaları bilimsel olarak zaten kanıtlanmıştır, varyasyonda yarar vardır. eğer ilerde çocuk yapmak istersem -ki öyle bir isteğim yok- kendi milletlerimi çok sevdiğim halde gider biyolojik olarak benimle alakasız millete (veya milletlere) mensup birinden çocuk yaparım. zaten farklı milletlerin karşı cinslerini çok çekici buluyorum. belki de içgüdüseldir. beynim, hormonlarım bana bambaşka milletleri çekici göstererek "zaten melezsin, git bambaşka milletlerle kaynaş. böylece eğer çocuk yaparsan senden bile daha melez bir çocuk doğurmuş olursun. soyunu ne kadar melezleştirirsen o kadar iyi" diyor sanki. siz ortadoğulular sözlük'te rezil bir şekilde "ben kuzenimle evlenicem ne var yea", "akraba evliliğinde ne var, çok normal" şeklinde skandal, ensest düşüncelerinizi utanmadan ortalığa saçmaya ve buna karşı çıkanları tam bir gerizekalıya has bir biçimde seri eksilemeye devam edin, tüm kaliteli genler melezlerde toplanıyor, bunun sayısız örneği var. sonra akraba evliliğinden doğup ağlarlar böyle "biz niye kara kuru, kıllı, eğri büğrü, kısa boylu, biçimsiz vücutlu, yeteneksiz ve düşük zekalıyız :'( neden?! :'( ühühühü" diye. genlerin neyse sen de osun ve asla değişmeyeceksin. üzgünüm, hayatın acı gerçeği budur. ha, zeka geliştirilebilir bir şey olduğu için uğraşarak zekanı geliştirebilirsin ama senin beynine fayda sağlamak için çabalayacağını sanmıyorum. bugün bütün gün akraba evlilikleri övüldü sözlük'te. demek ki bu sitede çok sayıda ensest sapık var. akraba evliliğini aklamaya çalışan ilkel sözlük yazarlarının doğuracakları çocuklara çok acıyorum. nerede çöp gen varsa bunların bebeklerinde ortaya çıkacak. yazık. resmen dram. bana bu entry'yi yazdıran şey de bu ensest yazarların yapacağı çocuklar adına büyük bir üzüntü duymamdır.

neyse, konuya döneyim. düzgün genetik mirasın yanı sıra, melezliğin bir diğer iyi yanı da ait olduğun milletler için sana sıcaklık duyacak insan sayısının çok fazla olmasıdır. hiç çaba harcamadığın halde, "aaa, bizdensin" diyerek sana sevgi duyuyor insanlar, x milletinin de y milletinin de (varsa z, t... böyle gider bu) bireylerinin tanışır tanışmaz sempatisini kazanıyorsun. ayrıca kültürel çeşitlilik, bilingual (hatta multilingual) doğmanın verdiği avantajlar, doğuştan çokkültürlü olmak, zengin mutfaklar ile lezzet dolu bir hayat sürme, farklı kültürlerin arasında büyümenin sağladığı objektif bakış açısı ve gözlem yeteneği gibi sayamayacağım kadar çok avantaj da cabası. tek millete ait olanlar şanssız bence. çok şey kaçırıyorlar.

ezcümle, illa çocuk yapacaksanız gidin sizden olmayan, farklı milletlerden yapın.
  • bir melez olarak asdfggah. neyse gülmeyi bırakıp bir hikaye bırakayım:

(bkz: küstahlık ve zeka/2)

anlayan hikayeden anlar ne demek istediğimi. anlamayan ise birçok milletin/genin buluşma noktası olan anadolu'ya baksın.

varyasyon, kısa vadede çeşitlilik yaratır, uzun vadede ise 'tür'ün ayakta kalmasını ve ortam koşullarına 'en uygun' bireylerin tek tipleşmesini sağlama eğilimindedir.
    her çaprazlama iyi çıkacak diye bir kural yok. iyi çıkanlar daha fazla hayatta kalır, daha fazla ürer gibi bir yaklaşım var. tabii bir de bu durum vahşi doğada geçerli. modern dünyada bu mekanizma biraz farklı işler diye düşünüyorum.