şükela:  tümü | bugün
  • comodo adlı güvenlik yazılım şirketi'nin ceo'su. sempatik bir herif.

www.melih.com

comodo tv: how it works for you
  • uzun zamandır kullandığım ve çok memnun olduğum comodo internet security premium'da bugün yapılan güncelleme sonucu "kurucumuz melih'in anlatımını dinleyin" uyarısı çıkmasının ardından noooluyo lan deyip, "yazılımı birisi hackleyip melih mi yazdırdı" diye tırsmama sebep olan şahsiyet.

daha sonra araştırdım bir de ne göreyim comodo'yu kuran kişi de şirketin ceo su da bu değerli şahsiyetmiş.... doğal olarak bir türk olmasından dolayı gereksiz bir mutluluk duyduğum ve saygımı hak etmiş yegane şahsiyet....
  • rakiplerine gore baya kotu management interface leri olsa da, sırf turk oldugu icin ve urunleri muadillerinden ucuz ama aynı fonksiyonlara sahip oldugu icin butun musterilerime onerdigim firma comodo'nun kurucusu abi.. partner oldugunuzda kar marjları da hic fena degil tavsiye ederim. elin thawte'ına verisign'ına para yedireceğinize comodo ile çalışın bi işe yarar en azından :)
  • odtü'ye ar-ge merkezi kurarak, mühendislere istihdam sağlayan, türk mühendislerin yazılım ürünlerini dünyaya sunmak isteyen iş adamı. nasa'nın güvenliğini, kendisinin şirketi olan comodo sağlamaktaymış.
  • antakyalıdır.
  • extended validation certificate'in yaratıcısı olan şahıs.
  • gün geçtikçe büyüyen, gelişen bir güvenlik şirketine sahip olan kişi.

çok karizmatik bir adamdır.
  • boylesine basarili bir girisimin basindaki adam olarak neden hicbir etohum ya da ted konusmasina davet edilmedigini/katilmadigini anlayamadigim hem$erim. hikayesini dinlemeyi, fikirlerini bilmeyi isterdim.
  • türkiye'de kıymeti bilinememiş insanlardan birisi. comodo şirketini sıfırdan yatırımcıların destekleriyle kurmuştur.

şuradan röportajı izlenebilir :
    https://www.youtube.com/watch?v=xauaf1zrxg8
  • ya ben yanlış biliyorum ya da kurucusu olduğu firma olan 'comodo'nun 5 milyar dolar gibi bir değeri var.