• açıkçası videoyu izlerken şunu fark ettim; orda bulunan kitlenin yarısı çöp. ne dinlemeyi biliyorlar, ne uygun soruları sormayı, ne aralarından 3-4 kişiyi seçip kendilerini temsil ettirmeyi... kendinden büyük ve karşısında bulunan insana “melih istifa et lan!” diye bağırmak cesaret falan değil, saygısızlıktır. rektörü desteklemiyorum ama bu hıyarları da desteklemiyorum artık.

vay anasını satim ya, resmen herif sabırtaşıymış. böyle mal tiplerin rektörü olacağıma cidden ben istifa ederdim.

not; saygı konusunda geleneksel birisi değilim. büyüklerin yanında bacak bacak üstüne atmak gibi saçma şeylerde saygı aramam. fakat iletişimin temeli dinlemek ve saygı duymaktır. bağırmadan, yükselmeden.

not2: ayrıca o arkada bağıran cırtlak sesli feminist, evladım olsan cebine uyuşturucu koyar polise ihbar ederim. bu ne lan? susmuyo karı, susturamadılar.
  • ülkenin hasret kaldığı görüntülerdir. şu an güney kampüste gerçekleşmektedir.

geçen bir diyalog:

melih b: en kısa sürede önce ilk 400'e sonra ilk 200'e sonra ilk 100'e gireceğiz.

öğrenci: hocam bu şekilde bizi kim ciddiye alır allah aşkına!
  • bir genç var şu an konuşan. melih bey bir eli cebinde diğeri dışa doğru dalgalar yaparak gençlere hitap ederken, birden iki kolunu kapatıp "küstüm, oynamıyorum" pozisyonuna sokan. şöyle gidiyordu:

"melih bey, bakın size melih bey diyorum, zira sizi hocalarımız seçmedi, seçilmediniz. hocalarımız seçse 'rektör bey' derdim. seçilmediğiniz için melih bey diyorum. ben bu üniversitenin öğrencisiyim, siz de 8 sene burada öğrenci olmuşsunuz. bilirsiniz ki bizler kendi yöneticimizi seçebilecek yeterlilikteyiz. [buraya kadar 'evet, doğru' diyordu]. sizden ricamız, istifa edin ve üniversitemizde seçim yapılmasının önünü açın. istirham ediyoruz, istifa edin ve üniversitemizde seçim yapılmasının önünü açın. [kapattı kendini bu anda]..."

"seçim, milli irade" diye kendini paralayan herifin ülkenin en nadide üniversitelerinden birini düşürdüğü duruma bak.

"evde çocuklar var" diye giderken gencin biri diyor ki:

"hocam, gelin hep beraber bir fotoğraf çektirelim, instagrama koyun, altına da istifa mektubunuzu ekleyin bakan gibi. bu iş güzellikle çözülsün."

edit: 19, 20, 21 yaşındaki çocuklara demediğinizi bırakmamışsınız. ne saygısızlıkları kalmış, ne cehaletleri.. hatta melih bey denen "akademik ve demokratik yetersizi meşrulaştırmakla" suçlanmış çocuklar. bravo vallahi! kelle koltukta, sabaha karşı evleri silahlarla basılma tehlikesi altında analarının ak sütü gibi helal demokratik tepkilerini koymaya çalışıyorlar orada, siz "o kız niye bağırıyor, bunlar niye dinlemiyor, saygısızlar, biz de bir şey sanıyorduk..." derdindesiniz. çocuklar soruyor "seçilmediniz, istifa etmeyecek misiniz?" diye, beriki "bakın çocuklar benim babamın 10 bin kitabı vardı" diyor. çocuklar da "aaa" diyor, diğer çocuk başka bir şey soruyor, beriki "t-shirtün çok güzel" diyor, bir başka manzarayı da üstte yazdım zaten. sorularına yanıt almak yerine yüzsüzce ve aptalca tepkiler veren, utanmadan da kendine "rektör" diyen birine "aaaaaaa, yeter" demeyip de ne yapsınlar? soru sormayı bilmiyorlarmış! sempati beslediğiniz yetersiz "cevap vermeyi" bilmiyor, gençler de çıldırıyor, niye göremiyorsunuz ki?

antidemokratik uygulamalara daha "makbul" tepki koyabiliyorsanız buyursunlar, elinizi korkak alıştırmayın.

bakın, gazeteci veysi ateş bile "bu ne diyor lan?" bakışıyla dinliyor herifin cevabını, siz gençlerden "sükûnet" bekliyorsunuz*
  • en güzel soru şuydu

- hocam sizde hiç utanma yok mu?
  • arkada bağıran kız işte ülkedeki tüm barışçıl eylemleri mahveden tiplerden. şunu polis ve öğrenciler birlikte paketleyip defetseler her şey daha iyi olacak.
  • dalga geçen öğrencilerin tavrı çok rahatsızlık verici. haklı bir davanız var fakat alay eder gibi konuşuyorsunuz. tam elit kesim ne kadar da saygısız algısını kabartacak cinsten davranışlar. arada gerçek sorunu anlatan insanlar var ama kaos çıksın diye bekleyen bir kitle de olduğu gerçek. bu dalga geçen tavır bu ülkenin bugünkü halinin sebeplerinden biri. bırakın artık bu tavrı. haksızlığı demokrasinin işlemeyişini doğru düzgün anlatın lakayt lakayt tavırlarla değil.
  • çok anlamsız bir girişim olmuş. ortada tartışılması gereken bir mevzunun varlığı söz konusu değil, herkes bu atamanın anti-demokratik bir şekilde gerçekleştiğini biliyor, yasal bir zeminin varlığı bu gerçeği değiştirmiyor. rektörün pişkinliği, kalabalığın uğultusu, insanın midesini bulandıran bir tablo. bizim için medeniyet denilen kavram ne zaman bir imge olmaktan çıkacak?
  • azıcık izledim. türk solcusu beyinsizlerin mal olduklarını kanıtladıkları bir tartışma. partili rektöre sempati beslettiniz bana amk beyinsizleri. çok solcusunuz ya aferin size.
  • rektörün kendini meşrulaştırdığı başarılı hamlesidir.zekice buldum , sıradan düşük zekalı siyasal islamcı olmadığını gösterir.
  • kim ne derse desin, atanmış rektörün başarıyla götürdüğü tartışma oluyor. adam şu anda meşrulaşmakta geçmiş olsun.

öğrenciler ortaokul çocuğu gibi "nası koydum nası koydum ooogohohho" diye böğürüyor.

tane tane konuşarak ayar verebilecekken öküz gibi böğürüyorlar.
hesabın var mı? giriş yap