şükela:  tümü | bugün
 • ankara'da her an karşınıza çıkabilecek kişi. aşağıda yazacaklarımın tamamı doğrudur, şahitlerim vardır.

  doğduğundan itibaren ankara'da yaşayan birisi olarak kendisi ile iki kez karşılaştım. birincisi, keçiören belediye başkanı olduğu bir dönemde bizim mahalledeki bir kahvehanede yaptığı toplantı esnasında gerçekleşti. o zaman sabi olan ben; ''anaaa belediye reisi gelmiş lan'' gazı ile kahvenin önüne gitmiştim ve çok kısa bir süre gözgöze gelmiştik. dediğim gibi, çok küçük olduğum için sonrasında üzerimde nasıl bir tesir bıraktığını net hatırlamıyorum.

  ama asıl mesele ikincisi. zamanlardan 2008 yazı, lanet ankara sıcağında karum'dan, arjantin caddesini yayan tırmanmam gerekiyordu ve bunu yapmak her babayiğidin harcı değildi. güç toplamam lazımdı ve tam da karum otoparkının önünde amaçsız ve gayesiz bir süre bekleyerek bu eylemi gerçekleştirdim. kolay değildi zira. tam vira bismillah dedim yola koyuldum ki; sheraton oteline ayrılan sapağın girişinde önümde bir makam aracı belirdi. durdum, geçmesini bekledim. fakat o da ne? o makam aracının arka koltuğundan bana doğru bir tebessüm geldi. bir anda gelişmiş bir olay olduğu için idrak edemesem de, o tebessümün herhangi bir tebessüm olmadığını algılayabilirdim. evet oydu, evet o on dört yıldır mütemadiyen gördüğüm dünyaca ünlü melih gökçek sırıtışıydı. ben ki, ani olaylara salak tepkiler veren, ne yapacağını bilemeyen birisi olarak; hemen kafamı ''la havle'' dercesine çevirdim. verdiği tebessüm ile karışık selamın hayatıma nasıl tesir edeceğini nereden bilebilirdim ki?

  bir hafta sonra: bana olan aşkı uğruna intihar etmeye yeltenmiş sevgilimden siktir yedim.
  yirmi gün sonra: en yakın arkadaşım ile tekme tokat birbirimize girdik ve geri dönüşü imkansız olan küfürler ettik.
  bir ay sonra: ankara bölge müdürlüğümün onaylandığı ve yazısını beklediğim esnada işimden ayrıldım.

  takip eden 6 aylık süreç:

  1. aldığım iş tekliflerini değerlendirirken kriz patlak verdi ve çalışmaya namzet olduğum bütün şirketler personel alımını askıya aldı.
  2. bu süreç içerisinde değil sevgili edinmek, bir kızla oturup fruko içmişliğim yok!
  3. aşırı alkol aldığım bir gece alt kattaki komşumu tartakladım.
  4. evimize hırsız girdi ve müchevherlerimi çaldı. şaka lan şaka ablamların cep telefonlarını çalmış. (o esnada ayakta olduğumu utanarak belirtmeliyim. yani hırsız yanımdan geçmiş ve benim haberim olmamış)
  5. kıraç, ferhat göçer, serdar ortaç, hande yener yeni albüm çıkardı. fatih terim, tff ile sözleşme yeniledi.

  not: eğer bu entryi 7 kere şukelalamayıp, bir hafta içinde 7 tane badinize refere etmezseniz; aynı belalar sizin de başınıza gelebilir.
 • bu adamı sevenler ve haklı bulanlar hakkında en büyük dileğim, en büyük duam şudur.

  hayatta karşılaştığınız her insan inşallah tam bir melih gökçek kişiliğine sahip olur. evleneceksiniz eşiniz bir melih gökçek olsun, kadınsa dişi versiyonu, erkekse de işte bir melih gökçek. oğlunuz olsun aynı melih gökçek karakterinde olsun, kızınız melih gökçek'in aynısı olsun. arkadaşlarınızın hepsi birer melih gökçek olsun, iş yapacak olun, ortağınız melih gökçek gibi çıksın, araba alın, araba satın, muhataplarınız birer melih gökçek olsun. ev sahibiniz, kiracınız bir melih gökçek olsun. polise şikayete gidin melih gökçek karakterinde biriyle karşılaşın. devlet dairesinde melih gökçekler karşılasın sizi. doktorlarınız hepsi birer melih gökçek karakterine sahip olsun. bindiğiniz taksiciden, alışveriş yaptığınız bakkala kadar hepsi.

  kısacası, hep ama hep birer melih gökçek'le karşılaşın, madem çok süper adam, madem bu adama güveniniz tam, madem bu adam doğru ve dürüst. umarım yolunuz hep birer melih gökçek klonuyla çakışır, inşallah.
 • "at yüregi yiyeyim de cesaret gelsin" demis fakat yanlis organi yemistir.
 • ben anaokulundan ayrildim, dakkasinda okula havuz yaptırdılar.
  ilkokulu bitirdim, o rezil devlet okulunu ozel okul ayarina getiridiler, bastan yarattilar.
  ortaokulu bitirdim ayrildim, o okulu bastan asagi yenilediler.
  liseyi bitirdim, efsane organizasyonlar yapilmaya başlandı, okula super hocalar geldi, millete harvard kazandirir oldular* .
  izmirden tasindim, izmir'e en sevdigim ulasim araci olan tramvay geldi.
  ben ankarada 5 yil bu adami cektim, mezun olup başka sehre gittim, simdi kendisi istifa yolunda. sansima sokayim.

  edit: skldjaf ülkeden gitmemi rica eden arkadaşlar aralarında 3-5 allah ne verdiyse toplayıp beni el birliğiyle gönderirlerse çok sevinirim.

  edit 2: yoğun istek üzerine: tr99 123 4868 9002 1563 5036

  edit 3: s.ktir git diyen çok, 'al bak bu da tek yön new york biletin.' diyen yok :(

  edit 4: 'ulan gidicem dedin amerika alımları durdurdu.' mesajıyla birlikte artık bir şeylerin tescillendiğini hissediyorum. sldkfjdsakdsa.
 • saat 22:30dan sonra metro seferinin olmadığı bir başkente, 21 yıldır başkanlık yapıyor. pes diyorum.

  ek: yıl
 • türkiye coğrafyası üstünde herhangi bir şehrin derebeyi olma imkanı bana verilecek olsa, ankara feodel bir beylik kurmak için açık ara ilk tercihim olurdu. onlarca yıldır hiçkimsenin yapamadığını gerçekleştirerek ankara cemaatini halayığa dönüştürdü melih gökçek, ideal bir tebaa hazırladı bizim için.

  örneğin:

  "asfaltınız hayırlı olsun..."
  ---melih gökçek

  afişinin sahibi. asfaltınız hayırlı olsun diyor. allah bilir çöp de topluyordur belediye?

  yani belediyenin asli görevlerinin halka kıyak gibi yapıldığına inandırdı, geriye de "asli görev" olarak algılanan bir tek vergi toplamak kaldı.

  aynı ortaçağ avrupası'ndaki derebeyleri gibi;
  halktan ilk önce vergi topla... su kanalı kaz, "kıyak" olarak algılansın. topladığın ürünlerden cüzzi miktarını geri dağıt, "kıyak" olarak algılansın. orman yolunu aç, "kıyak" olarak algılansın.

  gelecek var ama ankara'da melih sağolsun. ben size söyleyeyim. 300-500 yıla kalmaz rönesansa girer.
 • canlı yayında emin çölaşan'ın "aaaaa!" demesine karşılık "beeee.... hadi sana alfabeyi öğreteyim... beeee, ceeee, deeee..!" diyen adam.

  (bkz: ilkokul üç esprileri)

  edit: burdan kendisinin türkçe karakter kullanmadığı sonucuna da varılabilir sanırsam. "ç" nerde yahu?
 • parkin tekinde "cocuklar melih amcaniz sizi cok seviyo" die hayvan gibi bi tabela vardi..
  cocuk olsam tirsarim girmem o parka
 • bu sabah ankara cumhuriyet savcılığı'na vermiş olduğum dilekçe ile görevi ihmal suçundan hakkında suç duyurusunda bulunduğum kişidir. 2007/148799 hz. no'lu dosya kapsamında soruşturması yapılacaktır.

  dilekçeye bakmak isteyenler, http://www.adyton.gen.tr/sikayet.pdf ya da http://rapidshare.com/…es/50094025/sikayet.pdf.html adreslerinden ulaşabilirler.

  (bkz: karanliga kufredecegine bir mum yak)

  edit: http://www.hurriyet.com.tr/…69.asp?gid=140&a=489066 adresinde duyurulmuş olan suç duyurusudur. resimdeki kişi ben değilim, kimse şaşırmasın.
 • hiç bir insandan nefret etmedim bu insandan* nefret ettiğim kadar.

  nefret suç unsuru mudur?
  göte girecek bi mevzu mudur?

  ben bu ülkede rakı sofrasında oturan kızı "kötü" kız olarak nitelendiren bir adamdan nefret etmiycem de kimden edicem ha ispiyonikler.