şükela:  tümü | bugün
2200 entry daha
  • şu an twitter' da yardırmakta.

friendsinhell: @06melihgokcek başganım, twitter hesabınıza hepimizin içini ısıtan o gülüşünüzün olduğu bir fotoğraf yükleseniz?
    06melihgokcek: tamam...söz öyle bir fotoğraf yerleşterireceğim...@friendsinhell

(bkz: melih gökçek'in kalpleri ısıtan gülümsemesi)
  • 4 gündür kendisine maaşlı bir devlet memuru olarak ankaraspor'u nasıl aldığını soruyorum twitter'dan. görmedi mi sorumu anlamadım ama hala cevap alamadım, sormaya devam edeceğim.

edit: az önce cevap aldım daha doğrusu cevap verdiğini düşündü... şöyle ki..

06melihgokcek - "ankaraspor ankara büyükşehir belediyespor iken belediye ile ilişkisi vardı. ankaraspor aş olduktan sonra belediyenin hiçbir ilişkisi kalmadı. ankaraspor ile benim , bana yakıştırılan onursal başkanlık dışında ilişkim yoktur."

sorduğum soru ile alakası olmayan bu güzel cevabı vererek, her zamanki tavrını gösteri... tebrik ediyorum...
  • "@06melihgokcek doğalgaz sayaçlarında aldığınız fahiş farkları da açıklarım diyordunuz? bi pil değişiğimi için alınan 25 tl için açıklama ne?" diye sordum sorumu hem de 2 kere ama ısrarla görmezden geliyor.
  • şu an itibariyle birinin "neden ekşisözlükte hakaret edenleri savcılığa vermiyorsunuz?" sorusunu retweetledi(paylaştı). sanırım bu konuda da adımlar atıcak.
    ekşisözlük melih gökçek haber servisi bildirdi.
  • ankaralılara müjde. tweetçilerin isteği üzerine meclis kararıyla, bir cadde veya sokağa twitter ismi verebilirmiş kendisi. (bkz: twitter caddesi)
  • twister'ın olimpiyat sporu kabul edildiği paralel evrende, bizlere belediye otobüsleri aracılığıyla bunca antrenman olanağı sağladığı için minnetar olduğumuz kişi.
  • hesabından girilen tweetlerle beni kilitlemiş, yeni yeni kavramlar öğrenmemi sağlamış kişi, cevab veremedim.

noktasına dokunmadan aktarıyorum:

--- spoiler ---

ben gökçek'in danişmani...herkesten özür diliyoruz... bu gece twitter hakkimiz dolduğu için twitter'imiz kilitlendi.

--- spoiler ---

buradan görülebilir

silinme ihtimaline karşı ekran görüntüsü

(bkz: twitter hakkı)
  • sanal alemde çok tartışılan "herkez mi yazılır, herkes mi?" konusuna son noktayı koymuştur az önce twitter hesabında.

gerçi danışmanı da olabilir, kesin konuşmamak lazım.
  • "tdk sözlüğüne giremeyenlere yardim. aynen sözlükten alinmiştir... herkez (far. her+keş) herkes türkiye türkçesi ağızları sözlüğü " diye yaptığı yanlışı savunmuş bir danışman tarafından yönetilen twitter hesabına sahip kişilik. doğru olduğunu iddia etmiş "herkez" yazmanın ancak ağız farklılıkları yazılı dile geçseydi herkes "bööle yazıveriidi gari".
  • danışmanı tdk'ya girmemizi önermiş, herkez'in yazılışının doğru olduğunu savunmuş.
    ben girdim, kendisininde girmesini tavsiye ederim.
    (bkz: http://www.tdkterim.gov.tr/…z&kategori=yanlis_liste)

adamın danışmanı bile acayip. aramış taramış ağızlar sözlüğünü bulmuş, oradan kıvırıyor. bitişik yazdığın -de ve -da'ları ne yapacağız peki? diğer yazım hatalarını hangi sözlükten aklayacaksın? kimse sizden mükemmel türkçe beklemiyor, mükemmel bir insan olmanız istenmiyor. herkes hata yapabilir, yazım hatası bu olabilir. ama siz bu hatayı bile "nasıl kabullenmeyiz, nasıl kendimizi haklı çıkarıp karşımızdakini suçlayabiliriz?" diye düşünüyorsunuz. "pardon, yanlış yazdık." diyebilmek bu kadar zor mu?

demek ki bunlar başkanıyla, danışmanıyla hep birlikte eleştiriye ve düzeltilmeye gelemeyen insanlarmış. en açık örneğini twitter'dan gördük. gözle görülen bir yanlışını söylerseniz bile bunu düzeltmiyorlar, aksine onu kılıfına uydurmaya çalışıyorlar. yıllardır ankara'da yaptıkları gibi...
7304 entry daha