*

şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle haberimizin linkini verelim: http://www.hurriyet.com.tr/…em/10492492.asp?gid=229

efendim meselenin özü şudur; kemal kılıçdaroğlu, melih gökçek hakkında bir kısım iddialarla ortaya çıkmış ve diyor ki bunlar belgeli, ispatlı kardeşim. melih gökçek de diyor ki hodri meydan. böyle olunca ailemizin anchorman'i uğur dündar ekran karşısında ikisini biraraya getirecek.

ben şimdiden tartışmanın galibi olmaz diyorum ama belli de olmaz.

(bkz: emin colasan vs melih gokcek)
  • melih gökçek ile geçmişte söz düellosuna girenlerin başına gelenler düşünüldüğünde kılıçdaroğlu açısından çok riskli olabilecek eşleşmedir. kendisiyle uzun süre i.melih tartışması yaşayan emin çölaşan sonunda kordon da yenen romantik bir yemek sonunda kovulduk ey halkım demiş , ankara daki suya laf atan chp ise izmir deki arsenikli su cevabı ile çok şık bir kontra atak golünü ağlarında görmüştü.

gökçek in bu eşleşmede kemal kılıçdaroğlu nun iddialarını pişkinlikle ve hiçbir kanıt göstermeden cevaplayacağını ancak ara ara kontra atak denemeleri ile ciddi zorluklar yaşatacağını düşünüyorum
  • adeta bir final müsabakası, bir derbi karşılaşması. meydan okuyan kılıçdaroğlu, davete icabet eden ise gökçek.

şöyle fantastik bir sahne tasavvur ediyorum:

kılıçdaroğlu pek çok engeli aşmış, kendini geliştirmiş ve sonunda gökçek ile karşılaşmaya gelmiş, adeta, gökçek'in altın kemerini almak istiyor... gökçek ise sözlü tartışmada kendinden emin, şimdiye kadar karşılaştığı kişilerin sayısını dahi hatırlamıyor,

işte başlıyor:

bir tarafta kemal kılıçdaroğlu vs dengir mir mehmet fırat karşılaşmasının galibi, dengir mir mehmet fırat'ın görevinden istifası ile galibiyetini perçinlemiş, yolsuzlukların üstüne üstüne gideceğini her fırsatta söyleyen, belge insanı unvanlı kemal kılıçdaroğlu...

diğer tarafta emin çölaşan vs melih gökçek karşılaşması sonucunda emin çölaşan'ın hürriyet'ten kovulması ile istediğini elde etmiş, tartışmaların renkli ismi, şimdiye kadar hiç altta kalmamış, laf ebesi unvanlı melih gökçek...

ve umudumuz o ki uğur dündar yönetimi...

bir derbide kazananı tahmin etmek ne kadar güç ise şimdi de durum böyle. yalnız şunu tahmin etmek hiç zor değil: gerçekten de muhteşem olacaktır!

son olarak melih gökçek'i sözlü bir tartışmada olsa olsa kemal kılıçdaroğlu gibi birisi alt edebilir kanaatindeyim. yalnız tabii ki sözleriyle değil, belgeleriyle. zira gökçek'i herhangi bir konuda laf ile susturmak imkansız.
  • melih gökçek düz duvara konuşsa duvarı sinirden çatlatacağından allah kılıçdaroğluna sabır( larlarlarlarlar ) versin diyoruz.

(keşke buraya sırıtan bir gökçek kafası emotikonu koyabilseydim, hem de gözlüklü :(
  • bir tartı$ma ya da söz düellosu bekleyenlerin, umut edenlerin hayal kırıklığına ugrayacagı bir kar$ila$ma. bir taraf iddialarını sıralarken diğer tarafın "ya bırakh yea", "o değil de senin partinin $öyle bir eylemi vardı, ona cevap vermedin", "yaeev pırakh yaaee, keh keh keh" kar$ılıklarını vermesiyle kendinizi nasıl bir yerde doğdum lan ben sorusuyla me$gul halde bulabilirsiniz.
  • biri ne derse desin, diğeri cahilliğiyle karşısındakini dövecek, üstüne mutlaka ama mutlaka pis pis sırıtacak ve akabinde sinir bozacak karşılaşma. bir de üstüne inkarı politika haline getirmiş yandaş medya da eklenince değmeyin keyfimize. kemal bey hepimizi alıp yerinde soygunu gösterse dahi manüpülasyon ustası bızdık yanak melih tarafından ortam karıştıralacak sonunda "ben hiçbir şey anlamadım oyum gene melih'e" şeklinde binlerce insan ortaya çıkacaktır. zaten hiç anlamadın ki benim ankaralı garibanım baştan anlasaydın şimdi ayda, fezada tarla sürüyor olacaktık...
  • (bkz: bay yanlış ve doğru ahmet)
    yalnız olayı resmen uğur dündar organize etmiştir, çok sevdi heralde moderatörlüğü
  • ne zaman yapılacağı hala belli olmayan düello. perşembe günü dediler ama sonra perşembe yapılamayacağını söylediler. merak içinde beklemekteyiz.
  • uğur dündar'ın başkanlık yapacağı yeni bir düello. melih gökçek'in etkili bir alan kazanma çabasıdır. partisinden hala aday olacağı açığa kavuşmamış belediye başkanı akp karşısında bravoo kazanma durumunda olup bunun için kendi açısından en doğru bulduğu şeyi tercih etmiş gibi. ama yanlış tercih kılıçdaroğlu eminim ki hepimizi yine gülümsetecektir. melih gökçek ise akp'de zaten yaklaşan sonunu kendi hazırlamış olacaktır.