şükela:  tümü | bugün
  • bir ateist olarak ben ikna oldum. bu sefer çalıştığımız yerden gelmedi dostlarım *

--- spoiler ---

trilyonlarca, katrilyonlarca kar tanesi düşünün… hiçbiri ama hiçbiri diğerine benzemiyor.… ve herbiri bir sanat eseri… halâ allah’a (c.c) inanmayanlara ne demeli?… ateistlere çağrı... bu durumu bilimsel olarak ya izah edin, ya da dürüst davranıp rabbimize teslim olun…
    --- spoiler ---

ilgili paylaşım
  • -allah'ın varlığına ve birliğine iman
    -peygamberlerine iman
    -kitaplarına iman
    -kar tanelerine iman.
  • kar tanelerinin hepsi birbirinin aynısı olsa bu sefer "işte allah'ın hikmeti, hepsini aynı yaratıyor. bunu göremeyenin gözleri mühürlenmiştir." diyecek olan zat.

fazla ciddiye almamak gerek.
  • ben tatmin oldum. artık ateist değilim, sağol başgan.
  • bilimsel düşüneceksem öncelikle trilyon mu katrilyon mu onu bilmek isterim ardından hepsi tek tek incelenip tasnif edilmiş mi ona bakarım.
    evet birbirinin aynı vardır. olmadığını ispat etmeyen tontiştir.
  • hiç anlayamadığım bir argüman üzerinden yapılan çağrıdır.

aynı argümanın bir de "her insanın parmak izi farklı, demek ki tanrı var" versiyonu var. ama hepsinin başka başka olması bir ilahi nizamdan ziyade, hatta tersine, bir rastgeleliğe işaret etmiyor mu?

mesela bu mantığa göre tüm kar taneleri aynı olsaydı buradan tanrı diye bir şeyin olmadığı sonucunu çıkartmamız gerekecekti. ama ne alakası var ki?
  • bilimsel olarak ispat edilirse bu kez "bilimsel" kelimesi üzerinden demagoji yapmaya devam edecektir.
  • beni ikna eden açıklama. oysa dinazorlar öyle miydi, hepsi birbirine benziyordu be melih. hele o fışkiye yok muydu o fışkiye, onun yaptığı dalgalar.... anlayamazsınız

dede olunce torunlarıma senden bahsedicem melih. ankaradan bir melih geçti diyicem onlara.