şükela:  tümü | bugün
 • melih gökçek döneminde ankara büyükşehir belediyesi iştiraki anket a.ş’ye manuel terapist olarak alınan moldova uyruklu ana a.’nın 3 bin 800 tl maaşla başkanlık konutunda görevlendirildiği belgelendi.

  eski ankara büyükşehir belediyesi (abb) başkanı melih gökçek döneminde abb iştiraki anket a.ş. üzerinden işe alınan moldova uyruklu ana a’nın şirkette değil başkanlık konutunda görevlendirildiği belgelendi.

  birgün’den mustafa mert bildircin’in haberine göre, ana a.’nın sözlü olarak görevlendirildiği başkanlık konutunda, “manuel terapist” olarak çalıştığı öğrenildi. akp’li cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ile 23 ekim 2017 tarihinde yaptığı görüşmenin ardından 23 yıldır yürüttüğü ankara büyükşehir belediye başkanlığı görevinden istifa eden melih gökçek döneminde, belediye kaynaklarından yapıldığı belirlenen usulsüz harcamalardan bir yenisi daha ortaya çıktı. gökçek’in, dini-milli bayramlar ile özel gün kutlamaları ve çeşitli organizasyonları gerçekleştirmekle görevli anket a.ş. bünyesinde sgk ile işe girişi yapılan yabancı uyruklu bir çalışanı, kendi konutunda çalıştırdığı ortaya çıktı.

  moldova uyruklu ana a. isimli personel, 13 ağustos 2012’de anket a.ş. kadrosuna alındı. abb müfettişlerinin incelemeleri sonucunda, kadın personelin şirket bünyesinde çalışmadığı anlaşıldı. “manuel terapist” olarak iş başvurusunda bulunan ana a. sözlü talimatla altı yıl boyunca başkanlık konutunda çalıştırıldı.

  ana a, gökçek’in yerine ankara büyükşehir belediye başkanlığı’na getirilen mustafa tuna göreve başlamadan bir ay önce başkanlık konutundan ayrıldı. ana a., tuna’nın göreve geldiği 6 kasım 2017 tarihinden tam bir ay önce, eylül 2017’de, görevlendirildiği başkanlık konutundan ayrılarak anket a.ş.’de fiili olarak göreve başladı.

  aylık 3.8 bin tl maaş

  13 eylül 2012’de işe girdiği anket a.ş.’den 15 şubat 2018’de iş akdi feshedilene kadar yalnızca altı ay boyunca fiili olarak çalışan ana a.’nın net maaşının da 3 bin 813 tl olduğu bildirildi. kadına, arabuluculuk yöntemi ile 35 bin tl de tazminat ödendiği öğrenildi.

  belge

  (bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)
 • (bkz: happy ending)
 • öteki tarafta zebaniler masaj yapacak melih başkan'a. orada da ota boka hep kendi haklıymış gibi car car ötebilecek mi bakalım melih başkan!

  sorsalar şimdi belediye'nin parasıyla kendinize neden masöz aldınız diye; ankaralılar için, ankara için, hain fetöcülerle savaşmak için aldım kızcağızı demezse ben de birşey bilmiyorum.
 • diyorlardı dinozor başkanı feda ederek oy kasmaya çalışcaklar diye, başlamışlar bile.

  t: başganın sıvazlayıcısı
 • ama bu pek manuel olmamış *
 • başkanımı gerim gerim gerdirip, kütür kütür kütletmiştir.

  bir gün zengin olursam ya da siyasete atılırsam yapılacaklar arasına bunu da yazıyorum.
 • (bkz: moldova)