şükela:  tümü | bugün
 • melih gökçek yapmış olduğu röportajda belirtti.

  kaynak

  --- haber içeriği ---

  başkent ankara’da çok iyi işler yaparken başkanlık görevinden ayrıldığını söyleyen gökçek “partime zarar vermemek için konuşmam. yazılanları, yorumları yakından takip ediyorum eğer yönetim uygun bulursa sözcü’de yazmayı da çok isterim. farklı görüşler olur” dedi...

  23.5 yıl ankara büyükşehir belediye başkanlığı görevinde bulunan ve cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın isteğiyle 28 ekim 2017'de görevinden istifa eden melih gökçek suskunluğunu sözcü'ye bozdu. gökçek, istifasıyla ilgili konuşmadı, başkanlığı döneminde milletin malına sahip çıktığını, hakkında iddialar ortaya atanların da “sahtekar” olduğunu öne sürdü. işte o sözler:

  sıhhiye meydanı'nı büyüttüm

  tandoğan meydanı'na yaptığım tek düzenleme bir saat kulesi koymak oldu. onu da estetik olsun diye yaptırdım. benden önce orası ankaray durağı olarak planlanmış. meydan vardı da ben mi kaldırdım. kızılay'da ne yapmışım? ortaya bir lale koydum, trafik etrafında dönsün diye.

  sıhhiye meydanı'nı kaldırmadım, tam tersine abdi ipekçi parkı'na doğru meydanı büyüttüm. heykeli de ben koymadım. ulus'u meydan yapmaya çalışıyordum. gençlik parkı'nın karşısındaki binaları yıkıp meydan haline getirme çalışmasını sürdürürken görevden ayrıldım.

  ankara turistik yönden geride

  atatürk orman çiftliği arazisi üzerinde yapımını başlattığım ankapark yaklaşık 450 milyon dolara mal olacaktı. bugüne kadar 1 milyar 253 milyon lira harcama yapıldı. örneğin bizim parkımızda bin 217 oyuncak var, fransa'da 70-80 oyuncak var. bana ‘bu parkı niye yaptın?' diye soruluyor. ankara'ya yılda 900 bin civarında yabancı geliyor, bunların büyük bir kısmı da diplomat. turistik amaçla gelen yabancı sayısı 200 bini bile bulmuyor. ankara, turistik yönden çok küçük şehirlerden bile geride…

  belediye demek yol, kanalizasyon demek değil. ekonomiyi ayakta tutabilmek için turizm altyapısını da yapacaksınız. atatürk orman çiftliği'nin disneyland yaptığımız arazisi ot ve otlaktı. biz ağaç kesmedik, aksine ithal ağaçlar diktik. nisan ayında ankapark'ı açıp, ardından hayvanat bahçesine başlayacaktık ama olmadı.

  atatürk'ün isteğini yaptık

  bizi, atatürk'ün mirasına ihanetle suçlayanlar oldu. atatürk'ün kaleme aldığı yazı var, ‘atatürk orman çiftliği, insanlarımızın gezmesi, eğlenmesi, dinlenmesi için de kullanılmalı' diyor. atatürk'ün vasiyetine uygun olarak bu planlamayı yaptık. bu projemiz ankara'nın istikbali olacaktı. katiyen pişmanlığım yok.

  başkanlık görevinden ayrıldıktan sonra yazılanları, yorumları yakından takip ediyorum. bol bol tweet atıyorum. birkaç gün önceki bir tweetim tam 426 bin tıklanma almış. şu anda da tatildeyim. eğer sözcü yönetimi uygun bulursa, sözcü'de yazmayı da çok isterim. farklı görüşler olur. aslında çok maaş da istemiyorum. ben yazmaya hazırım. başka bir yerden yazmam konusunda öneri geldi. ancak ben sözcü'de yazmayı tercih ederim.

  --- haber içeriği ---
 • düşünsenize oraya dinazor çiziyormuş. *
 • twitter hesabının bütün sözcü’den çok takipçisi var, oraya yaz işte. sözcüde yazarak neyi amaçlamakta nereye varmak istemektesin.
 • bir de bakmışız sözcü'de yaza yaza muhalif bir çizgiye geliyormuş. :d şaka maka eskiden ne kadar sevmediğimiz siyasetçi varsa erdoğan işini bitirip bir kenara attığı için içten içe kin besliyorlar. 50 milyon euro rüşvet alan zafer çağlayan'dan tutun egemen bağış'a, sonra davutoğlu'na hakaret etti diye ömer turan'ı tutuklamaları vs. hep bu eski kadronun gönlünü hoş tutmak için. abdullah gül zaten saf değiştirdi gibi, diğerleri de çok akp sevdalısı değiller artık. melik gökçek de akp'li ayağına takılır da akp düşse en çok tekmeyi o atar. bakalım bir sürü şey birikti de ne zaman patlayacak?