şükela:  tümü | bugün
 • başlık aslında "ibrahim melih gökçek'in, mansur yavaş'ı halk tv'ye davet etmesi" malum başlık sınırı...

  eski ankara büyükşehir başkanı melih gökçek, halk tv'de yeni ankara büyükşehir başkanı mansur yavaş'ı düelloya davet ediyor. melih gökçek "iki saat program yapalım, sırayla sen sor ben sorayım" diyor. eğer mansur yavaş bu teklifi kabul ederse harika bir program izleriz diye düşünüyorum. mansur yavaş'ın bu davete karşılık vermesine inanmıyor melih gökçek. hadi bakalım.

  edit: yahu melih gökçek, mansur yavaş'ın nasıl oluyor da muhatap olmaması gereken kişi oluyor? adam yıllar boyu ankara büyükşehir başkanı olarak görev yapmış birisi. madem kendisine güveniyor melih bey, buyrun her iki başkanda kozlarını ortaya döksün görelim.

  ilgili tweet
 • şu durumda melih gökçek'in prim yapma çabası gibi geliyor kulağa
 • img kim ki karşısına çıkacak başkan, vasfı nedir yani bu adamında ciddiye alacak. kendini nimetten saydırmak isteyen bir img çırpınışı.
 • sen gorev basinda iken sebepsiz yere neden istifa ettin. once bu soruyu cevapla sonra ayni ayarda misiniz ona karar verelim.
  mansur yavasin kesinlikle muhatap olmamasi gereken kisidir.
 • kimse kusura bakmasın da melih net mansur'un eline verir bu tarz bir olayda, adam profesyonel manipülatör, yılların tecrübesi var
 • mansur başkanın bunu;
  binali'nin, imamoğlu'nun karşısına çıkma,
  tayyar'ın, ince'nin karşısına çıkma
  (hatta mümkünse tayyar, ince, akşener, karamollaoğlu hep beraber çıkmalılar.)

  şartı ile kabul ederek fırsat yakalamasını beklediğim davet.

  yok öyle yıllardır davet ediyoruz çıkmıyorsunuz. şimdi göt sıkışınca gel tv'de konuşalım falan filan. kimse de sanmasın melih'te az biraz demokratik bilinç var. bu mikro zihinler o an işlerine ne gelirse onu yapıyorlar. tutarlılık tutumları yok. freud bunlar için yorum yapsaydı süperegosu gelişmemiş, idin baskın olduğu erken çocukluk dönemlerine fikse olmuş derdi.

  eğer mansur başkan çıkmazsa kimse makro bi yerden okuma yapıp demokrasi eleştirisi yapmasın. teklif; akp ve melih'in göt sıkışması, başka bişey değil.
 • yaptığı yolsuzluklar sebebiyle kovulan, kaybedecek hiçbir şeyi olmayan, siyasi olarak tükenmiş ve partisi tarafından terkedilmiş bir figürün mevcut başkan üzerinden prim yapmaya ve tekrar var olmaya çalışması durumudur.

  kendisi hiç kimsedir artık.
  bir hukuksuzluk varsa açılan davalar sonuçlarında ortaya çıkacak ve sorumluları cezalandırılacaktır.

  edit:imla
 • 100 bin adet topu ne yapmak için aldığını çok merak ediyorum ben. hani 100-200 değil 100 bin şaka gibi. millet bahçelerinde yuvarlamak için aldı desem o bile mantıksız geliyor çünkü topa para vereceğine bedavadan yuvarlanacak milyonlarca insan var zaten.

  buldum beleş parayı savuruyorsun anladım da ne bileyim insan biraz da mantık arıyor.
  (bkz: anlat ben yalanı severim)
 • i.melih gökçek mansur baskanı değil de bülent arıncı cagırsana tv ye anlatsın bize ankara'yı parsel parsel nasıl sattıgını? karsılıklı o sorsun sen nasıl sattıgını anlat, sen sor mesir macunu reyiz aglasın. sen daha 2 günlük baskana ne soracaksın biz seni 30 yıldır sorgulayamıyorduk.