şükela:  tümü | bugün
 • aslında başlık “melih gökçek’in yerine mansur yavaş’ın belediye başkanı olması gerekliliği” olacaktı, malum başlık sınırı.

  şimdi efendim, biliyorsunuz, fışkiyeyi kırıp melih gökçek’in ipini çektiler. eli kulağında gibi duruyor. ardından ne olacak? belediye meclisinde akp’nin adayı seçilecek, demokrasi olacak. yok öyle bir dünya arkadaş! hep demez miyiz belediye başkanlığı seçimlerinde partiye değil, kişiye oy veriyoruz diye. e bu halk melih gökçek’e oy verdiyse bir o kadarı da mansur yavaş’a verdi oyunu. tabii resmi sonuçlara göre diye de not düşelim. zira o gece olanları unutmadık, unutmayacağız da.

  dopingli yüzücü birinci olduğunda, ikinci şampiyon olmuyor mu? o ülkeden katılan ikinciye vermiyorlar değil mi şampiyonluğu? ya da şikeci takım şampiyon olduğunda bu ispatlanırsa ikinci takım şampiyon sayılmıyor mu?

  o zaman melih gökçek’in yerine geçmesi gereken kişi de mansur yavaştır arkadaşım.

  adalet geç de olsa elbet yerini bulacaktır!
 • yavaş gardaşım yavaş.

  yerel seçimlerde mansur yavaş öndeyken bir gecede nasıl işler çevirdiklerini, ittire kaktıra melih gökçek'i nasıl mansur yavaş'ın önüne geçirdiklerini biliyoruz. yerel seçimlerde bunu yapan, belediye meclisinde mi mansur yavaş'ı seçtirir.
 • harbiden lan adam doğru söylüyor!
 • oylarınıza sahip çıkamıyorsunuz daha. konuşmaya da hakkınız yok bu pasiflikle. fındık için yürüsün anca beyefendi.
 • başkanı seçecek belediye meclisinde çoğunluk ak partide olduğu için mümkün değildir. olsa adalet ve iç barış anlamında harika olurdu ama olmaz. olsa olsa veysel tiryaki olur o da olumlu. keza kıyaslanmaz ölçüde daha vizyonlu, başarılı birisi.
 • aklıma bir seçim sistemi getirdi. %44 bütün dönem temsil edilirken %43 hiç temsil edilmiyor. demokratik bir türkiye için önerdiğim, kesinlikle yeni türkiye için değil, %44 alan 2,5 yıl yapsın, %43 alana devretsin. bu oran olarak şöyle olabilir, en yüksek oy alan kendisine en yakın rakibinden kendi oyunun 1/3 fazlası oy alırsa 5 yıl başkanlık yapar, en yakın rakibi ile 1/3'den daha az oy farklı varsa, en yakın rakibi ile 2,5+2,5 başkanlığı dönüşümlü yapar. örnek veriyorum. %45 oy almış birisi %30 ve üstü oy alan diğer rakibi ile başkanlığı 2,5+2,5 yapacaklar. %45 almış ama en yakın rakibi %29 almışsa, %45 oy alan tek başına 5 yıl yapar. kıçımdan sevgiler.
 • 2019'dan önce mümkün değil.
  çünkü belediye başkanının ölümü, istifası, başkanlığının düş(ürül)mesi gibi durumlarda belediye meclisinin kendi arasında yaptığı yeni başkanlık seçiminde belediye meclisinin dışından hiç kimse aday olamaz. dolayısıyla belediye meclisi dışından adaylık ancak 5 yılda bir halk oyuyla yapılan belediye seçimleriyle mümkündür. o da belediye yönetimindeki seçilmişlerin 5 yıllık görev süreleri dolduğu için yapılır zaten.