*

şükela:  tümü | bugün
 • lacoste mankeni.
 • zamanında yıldız mill olmuş basketbolcu sunucu.
 • melih şendille hala ayıramam bunları. ikiz gibiler maç anlatırken özellikle.
 • 21 nisan 2001 fenerbahce gaziantepspor maçı'nı bir sunuşu vardırki cümle alem anlamıştır fenerbahçeli olduğunu. lakin fenerli oluşu malesef iyi bir spiker olduğunu göstermiyor. sen televolelerde takıl, maçlarıda kale arkalarından falan seyret en iyisi
 • zamanında ismet badem'le beraber sunduğu bi basketbol maçının sonunda yayını kapatırken; "yayında ve yapımda emeği geçen tüm arkadaşlar adına, ben ismet badem.." diyip kalakalmış sunucu. ismet abi de hemen devreye girip; "hayır, ben ismet badem.." demiştir ama izleyici* kime inanacağını şaşırmıştır bi kere..
 • televole sunduğu halde televolelere hiç konu olmayan kişi
 • efes pilsen kupayı daha yeni kazanmış, basketbol bir anda patlamaya hazır bir bomba gibi manşetlere çıkmış, murat murathanoğlu ve (hakkını yememek lazım) ismet badem avrupa kupası maçlarını anlatmaları nedeniyle bir şekilde bayraktar olarak televizyonlardalar. ardından yine murat murathanoğlu ve (hakkını yememek lazım) ismet bademin hazırladığı asist programıyla basketbolu televizyonlara iyiden iyiye yerleştirmişler. yani anlaşılacağı üzere murat murathanoğlu ismet badem ilişkisinin doruğunda olduğu bu dönemlerde basketbol tırmanış üzeri tırmanışta. işte o anda cine5 yönetiminin aldığı ani bir kararla murat murathanoğlu ismet badem ikilisi ayrılıyor, ismet badem melih gümüşbıçak isimli ne idüğü belirsizin biriyle ülker; murat murathanoğlu ise ümit tarhanla birlikte efes maçlarından sorumlu müdür oluyor.

  işte türk basketbolunun önünü senlerce tıkayan iki neden sevgili basketbolseverler. ümit tarhan ve özellikle melih gümüşbıçak. dikkat edilirse tarihler sevgili melihin basketbol maçlarını anlatmayı bırakıp futbola kaydığı 2000lerin başını gösterdiğinde türkiye duraklama devrini bırakıp avrupa ikinciliğine koşmuştur. aradaki dönem ise tam bir fiyasko, özellikle de melih g. nin maçlarını anlattığı ülker için.

  türk basketbolunun şu sıralardaki durgunluğu ise tamamiyle başka bir nedenle tezahür etmiştir. bunun için:
  (bkz: ben ismet badem)
 • 25 agustos 2004 trabzonspor dynamo kiev macinın son dakikalarında gelişen bir pozisyonda verdiği ''gökdeniz, vur şuna beeeeee'' tepkisiyle bugüne kadar sunduğu sittin tane televole'de çizdiği temiz yüzlü, efendi, damat olacak çocuk imajına, gökdeniz'in yapamadığı vuruşu yapan spiker/sunucu.
 • okan buruk'un bjk'ye transferinden bihaber olan insan.karagounis'in hala okan'ın takım arkadaşı olduğunu iddia ediyor.
 • genelde anlatımı gayet iyi olan spiker. yalnız her avrupa maçında "yeneceğiz, turu geçeceğiz, bir gol yedik önemli değil!" gibi sözleri -özellikle sonuçları itibariyle- pek iyi olmuyor. öyle ki (hafızam beni yanıltmıyorsa) bu yıl uefa'da oynayan takımlarımızdan önce trabzonspor sonra da fenerbahçe kendisinin bol bol sarfettiği bu ve benzeri sözler eşliğinde elendi!
  ayrıca bu spikerimiz 30 mart 2005 gürcistan türkiye maçı'nda "riske girmek" konusunda ilginç fikirleri olduğunu bizlere göstermiştir. söz konusu maçta bir pozisyonda (millî takımımız 3-1 öndeyken) ,yine yanlış hatırlamıyorsam, tolga rahat bir pozisyonda olmasına rağmen kendisine uzaktan yaklaşmakta olan bir gürcü futbolcu görünce topu aceleyle taca gönderir. melih gümüşbıçak bu durumu "tolga; hiç riske girmiyor" sözüyle değerlendirir; -tahminimce bu anda maçı televizyondan takip eden pek çok seyirci benim gibi "bu mu riske girmemek!" tepkisini vermiştir- ama o taçtan sonra skor 3-2 olur!
  (bkz: ne oldu şimdi)