şükela:  tümü | bugün
  • sabim'e yapılan hasta şikayeti sonrası intihar eden tıp doktoru. doktoru hasta ve hasta yakınlarının hedefi haline getirmeyi sağlık politikasının merkezine koyanların son marifeti.
  • doktorlarla hastaları ve yakınları karşı karşıya getiren uygulamalar nedeniyle canına kıyan doktor. bir doktor kolay yetişmiyor. yazık, çok yazık.
  • rahmetli acil tip doktoru. adina yuruyus yapilmakta. sabim e gelen bir sikayet sonrasi once bashekim dr ozgur yigit (eski soyadi camur idi mahkeme karari ile degistirdi) tarafindan fircalanmis. ardindan kendi klinik sefi tarafindan fircalanip asagilanmis. buna dayanamayan melike hastanenin 6. katindan atlamis. adina su anda yuruyus yapilmaktadir. ozgur yigit bey tum klinikleri bireysel olarak arayip yuruyuse katilimlarini yasaklamis. basimiz sagolsun
  • sabim şikayeti nedeniyle intihar ettiği söylenen doktor. lakin işin bu kısmı bana her zamanki tabipler odası manipülesi gibi geliyor. hani fırsat bu fırsat, hemen gündem yaratalım kafası. doktor oluşumu olup açlık grevlerinden apo'nun serbest bırakılmasına dek her konuda ahkam kesen tabipler odasından bahsediyorum.

sen o kadar sene dirsek çürüteceksin, o kadar sene asistanlık için uğraşacaksın, belki yüzlerce hastaya şifa vereceksin, sabim'e şikayet edildin amirin başhekimin seni azarladı diye canına kıyacaksın. e o zaman acil intihar vakası olarak sana gelen hastalara nasıl şifa verecektin şayet bu kafadaysan? biz de üç kuruş maaşa saçmasalak baskılar altında hayvani koşullarda ve tüm özlük hakları gaspedilerek çalışıyoruz ama 6. kata çıkmıyoruz. demem o ki kimse tek bir olaydan böyle bi şeye kalkışmaz.

yanlış anlaşılmasın, o gencecik kızın giden yaşamının arkasından ahkam kesmiyorum. tabipler odasının iddiası tepemin tasını attırdı sadece. neden mi? böylesine bir ölümün dahi ekmeğini yemeye çalışan bi zihniyet için, o kızı belki boğulma noktasına getiren tüm diğer sorunları, sebepleri hiçe sayıp kıçı kırık bir sabim şikayeti yüzünden atladığını iddia edip böylesine gencecik ve dramatik bir ölümü basitleştirdiği, önemsizleştirdiği için.

kim ne derse desin asla fikrim değişmeyecek; kimse sadece ve sadece bi hasta şikayet etti, şefim amirim başhekimim beni azarladı diye canına kıymaz. sadece ve sırf böylesine münferit bir olayda bunu yapıyosa zaten psikolojisinde bir patoloji vardır ve doktor olarak kalması da hayırlı olmayacaktır. o durumda da keşke tedavi alsaydı diye hayıflanabiliriz sadece. ama sanmıyorum ki tek sebep bu olsun...
    allah rahmet eylesin.

mecburiyetten gelen edit: bazı man kafalılar hala mesaj atıp bık bık yapıyor. arkadaşım okuduğunuzu bir anlayın; burada eleştirilen o ölen insan değil, onun üzerinden prim yapmaya çalışan zihniyettir. bir dramı bile politikleştirmeye çalışan, işin derininden bihaber kafa yapılarıdır. ha okuduğunuzu anlayamayacak beyinlere sahipseniz basın eksinizi gidin. mesaj atıp taciz etmeyin. ha bir de gözünüzle okuyup beyninizle anlamaya uğraşın. oturuduğunuz yer iyi randıman vermiyor gördüğümüz üzre
  • sabim yüzünden, devlet yüzünden intihar etmiştir. yazıklar olsun bu sisteme. yazıklar olsun o hastanenin başhekimi'ne, yazıklar olsun o hastanenin klinik şefine.

insanlarda hiç vicdan kalmadı artık. karşılarında ezebileceği birini/bir kitleyi buldular mı uğraşıyorlar, mahvediyorlar, yok ediyorlar. olan böyle genç yüreklere oluyor. mekanı cennet olsun.
  • en hüzünlü hikayelerimizden birinin talihsiz kahramanı olan ersin arslan kardeşimiz kadar üzmüştür.
  • tüm klinik çalışma arkadaşları tarafından hayat dolu ve neşeli olarak tanımlanan merhum şahıs. tabii yapılan baskılar, horlamalar, aşağılamalar sonrasında canına kıydığından bazı orospu çocukları tarafından psikolojisinin bozuk olduğu öne sürülecektir. yoksa sistemin, aşağılayanların, horlayanların, ebesini ananların veya baştakilerin hiçbir suçu yok.

(bkz: yalayıp dik tuttuğun şey birgün sana girer ibne)
  • (bkz: #31139620)