1. evet istanbul lifetaki yaprak dokumune gerekli bir asi yapilmistir. asi tutar gibi geliyor bizlere. yazi dili muthis. muptelasi olur cikarsiniz. ayrica sozluge tesrif etmesini dortgozle bekledigim potansiyel sozlukdasim diyim.
  2. genclik yillarinin verdigi heyecan ile yolunu cizmekte zorlanan, jeofizik muhendisi olmaktan vazgeçen ( okul zaten yıkılmak üzereydi) ama istediği bir seyleri yapmak icin cabalayan ve uzun süreden beri görüşmediğim eski bir arkadas.

tanıdığım en matrak babalardan birine sahip olan insan.
  3. hiç olmayacak bir yerde, hiç olmayacak bir şekilde kaç yıl aradan sonra karşılaşıp, ayaküstü hasret gider(eme)diğim kişidir. özlemişim.
  4. yıllar once kendisiyle gereksiz bir mekanı paylaşmışlığımız vardır. geçenlerde şans eseri radikalde yazılarına rasladım *..şaşırdım...
  5. radikal'le yollarını ayırmıştır*.
  6. hurriyet'in kelebek ekinde yazılarına başlamıştır kendisi.
  7. hürriyet'in kelebek ekinde ki köşesinin adı habitus olan köşe yazarı.
    bu bayan çok büyük ihtimalle sözlük yazarı. yazım üslubu olsun, yazıda parantez içinde - bi nevi - bkz vermesi olsun, bana öyle düşündürdü. aşağıda ki yazının "habitus nedir" kısmını okursanız bana hak verirsiniz sanırım*:

http://www.hurriyet.com.tr/…n/anasayfa/10809179.asp
  8. şu aralar kelebek'te keyifli köşe yazıları ile dikkat çekmektedir. tüyosu da dikkate alınması gereken cinsten hani.

"erkeklere bir tüyo vereyim, flört ederken attığınız mesajlara dikkat edin. kızlarla hep konuşuruz, adamı attığı mesajdan, mailden tanıyacaksın diye. mesela "sende beni seviyormusun, kalbimin sesini hiçmi duymuyorsun" diye mesaj atan adamdan iş çıkmaz. gerçi ki'leri mi'leri ayırsa da iş çıkmaz bu cümleyi kurandan ama çok ciddiyim, bu "space" tuşu mühim. kullanmayı bilelim. gerekiyorsa üşenmeyelim, çekinmeyelim, bir lise (hatta ilkokul) dilbilgisi kitabı edinelim..."

melike karakartal hakkında bilgi verin