• şu aralar kelebek'te keyifli köşe yazıları ile dikkat çekmektedir. tüyosu da dikkate alınması gereken cinsten hani.

"erkeklere bir tüyo vereyim, flört ederken attığınız mesajlara dikkat edin. kızlarla hep konuşuruz, adamı attığı mesajdan, mailden tanıyacaksın diye. mesela "sende beni seviyormusun, kalbimin sesini hiçmi duymuyorsun" diye mesaj atan adamdan iş çıkmaz. gerçi ki'leri mi'leri ayırsa da iş çıkmaz bu cümleyi kurandan ama çok ciddiyim, bu "space" tuşu mühim. kullanmayı bilelim. gerekiyorsa üşenmeyelim, çekinmeyelim, bir lise (hatta ilkokul) dilbilgisi kitabı edinelim..."
  • ayda bir yazmasi gereken magazin yazari. zira coooook zorluyor. ayda birde biriken malzemeyle bir kose doldurur. yoksa gideri yok maalesef...

ayrica magazin ekinde populer kultur elestirisi yapani da ilk defa goruyorum. elektrik teknisyenin mum satmasi gibi birsey.
  • bu kız ne yazarsa yazsın bbgdeki çorapla uyuyan kız imajını hafızamdan silemiyorum.
  • new york times'ta da yazsa, bestseller kitaplar da yazsa bbg melike olmaktan öteye gitmiyor bende. hala o ayak parmaklarına kırmızı oje süren, benim yatağıma oturulmasına nefret ederim diyen sarı kız var aklımda. gitmiyor ne yazık ki, üzgünüm.
  • köşesini her okuduğumda " işte bu ya helal sana habitus!" dediğim yazar. herhalde hayatımda hiç bir yazarla bu kadar aynı fikirde olmadım. hatta kendisi kelebek eki okumamın tek sebebidir diyebilirim. yalnız daha önce bbg melike olmasının nasıl bir etkisi olabilir ki herkes bu konuya değinmiş ilginç.
  • seneler öncesi bbg'de eski türk filmlerinden bir enstantaneyi canlandırırken, türk filmlerindeki kadın konuşmasıyla "offf bacı kalfa, bacı kalfa. gözyüzüne doğru açan, güneşe yüzünü dönmüş çiçekler, koşmak, koşmak istiyorum bacı kalfa, haykırmak istiyorum bütün sevgimi" repliği ile hafızama kazınan sarışın güzel, üslubu hoş kadın.
  • o kadar zamandır kelebekte yazılarını okurum ben melike karakartal'ın. ama onun ilk bbg'deki melike olduğunu fark edebilmem bugün ntv'deki 10 kadın programına konuk olmasıyla gerçekleşti.
  • tacizin en küçüğüne bile şüpheyle yaklaşılmasının kadının kaderi olduğunu görmemizi sağlıyor burada melike..

ben tacize uğrayacam, bi de seni inandırmaya uğraşacam öyle mi? taciz ve tecavüzde esas olan beyandır, kanunda da öyle de olmalıdır. her ikisi de yaşamayanın tahmin bile edemeyeceği travmalardır ve akli melekeleri yerinde hiç bir insan bu konularla ilgili hikayeler uydurma yoluna gitmez diye düşünüyorum. aksi çok saçma geliyor.

tacize uğradım diyen kadına şüpheyle bakmak, benim gözümde büyük vicdansızlıktır.
  • efendim bir garson kahvesini dökerek mi getirdi, hem de özür falan dilemedi, kuru temizlemeci fiş vermedi oha gibi günlük hayatında yaşadığı haksızlıkları, karşılaştığı terbiyesizlikleri derhal köşesine yazıp bu kişilere ve müesseselere haddini bildiren köşe yazarıdır. şu şahsi meselelerinizi köşenize taşımayın, köşenizi rahatlamak için kullanmayın diyoruz ama anlatamıyoruz.

(bkz: #26065283)
  • http://www.hurriyet.com.tr/…5991972.asp?yazarid=325

bir de o sormuş, iyi etmiş yazar:

- hep dersin ya, "biz yaratılanı severiz yaradan'dan ötürü..." peki küçük bir çocuğun ölümüyle ilgili neden bir tane kelâm etmezsin?
hesabın var mı? giriş yap