şükela:  tümü | bugün
  • sarı saçlarıyla, yerçekimine yenik düşen yanaklarıyla, kurduğu ve kurabildiği cümleleri insanın suratında şaşkın bir ifade bırakan melina prensesinin, aynı şekilde prenses annesi olduğunu kanıtlarcasına yardımsever ve alçak gönüllü bir şekilde minnak prensesine kavuşma hikayesi ile başlayan ve girdikleri bu yoldaki zorlukları ve en sonunda kavuştukları ipek kızlarıyla bebek sahibi olmak isteyip olamayanlara umut aşılayan bir güzel annenin instagram hesabı.
    (bkz: takip edilesi instagram sayfaları)
  • bağımlılık yaratan instagram hesabı. allahım o yanaklar o diksiyon o kim bilir nerelerden seçip bulduğu kelimeler... kız çocuk çok başka sözlük. evlere şenlik.
  • hayalimdeki kız çocuğunun annesine ait instagram hesabı. o tane tane konuşmaları, çok bilmişliği ama aynı zamanda da olgunluğu yok mu ah, beni benden alıyor. konuşsun sabaha kadar, dinlerim ben. güzelliğine, yanaklarına, sarı saçlarına zaten diyeceğim yok. annesi merve hanım, bir çocuk şımartılmadan nasıl bu kadar düzgün yetiştirilebilirin dersini veriyor adeta. bahtın güzel olsun sarı kuzu.
  • "çocuğunuza sürekli kamera tutup sürekli ondan cevap almaya çalışıyorsunuz ve çocuğunuz mutlu görünmüyor yüzü gülmüyor" diyen takipçileri melina'nın annesinin engellediğini gördüğümüz hesap. sen hayatını internete koyup yorum bekliyorsan elbette eleştiren olacaktır.engellemek ise bir yetişkinin bu durum karşısında suçlamaları kabul etmesinin göstergesi.ayrıca karşı tarafın fikir hürriyetini kısıtlamak ise yasal suç.karşı tarafa savunma hakkı tanımamak ise bir terbiye meselesi.çocuğun mutluysa niye sorun ediyorsun demezler mi mom?

tanım: her anı internette yayınlananan bir bebegin annesininin tek ve biricik işi olan instagram sayfası.
  • melina olsam büyüdüğümde dava açardım. her dakika her saniye her yaptığımın burnumun dibinde radyasyon yayan bir cihazla kaydedilmesi ve binlerce kişiye sunulması büyüdüğümde beni oldukça duygusal tepkilere sokardı. melina çok tatlı eyvallah ama mom? geçen birileri melina çok şımarık dedi diye ağlayıp daha size melina yok demişti bikaç gün geçmeden eski hayatına devam edip güzellik merkezi, estetisyen tanıtımı falan yaptı yine.
    tanım: instagramda takip ettiğim tatlı sarı kız çocuğu ve ne yaptığını henüz çözemediğim annesinin sayfası.
  • sevimli ufaklığı olayın tamamen dışında tutarak konuşuyorum, reklam içeren paylaşımların dibine vurmuş, sponsorluk ilişkileri rahatsız edici boyutlara ulaşmış bir instagram hesabıdır, öyle ki artık bu hesap üzerinden reklam yapan firmalara karşı negatif bir algı oluşuyor bende.
  • safi reklam olmuş hesap sahibesi. artık itici gelmeye başladı. melina iyi hoş da ailece reklamcılara hizmet eder hale gelmişler. biraz evvel hürriyet gazetesinde bir reklamda gördüm kadın diş fırçalıyor. ne alaka yani? melina's mom öneriyor? pardon! evet çocuğun ilk başta itici gelse de sonrasında onun mizacının bu olduğunu ve böyle sevimli olduğunu anlayabiliyorsunuz ama eleştirenlere de "ben zaten bu çocuğu çok zor yaptım, çok acılar çektim" diye de karşılık verilmemeli bana göre. internetin ve "tam ısırmalıkçıların" büyüttüğü bir hanım kendisi. anne çocuk ile ilgili seminerlerde konuşacak kadar birikimi mevcut herhalde ki tv'ye bile çıkmış sanırım. halbuki çok da paraya ihtiyacı yok gibi gözüküyor. ayrıca şahsen denk geldiğimde çocuğunun fotoğrafı üzerine tıkladığımda bir sürü marka ismi görmek istemiyorum. çocuğunun kullanılacak bir meta olmadığını ne zaman anlayacak bu instagram anneleri acaba? bir de ollaluna diye bir hatun var ailece oğlu sayesinde sınıf atladılar resmen. çok ilginç sosyolojik bir mesele bence bu.
  • hic haz edemedim bu tarz hesaplardan. bir insan cocugunu nicin bu kadar goz onunde tutar? babasinin ne derecede rizasi vardir? nicin kendisinin ve cocugunun hayatini bu denli vicik vicik goz onune surdukleri anlamsizdir.
    tanim: yurdum kezbanlarinin bircogunun prim yaptirdigi hesap.
  • melinayı ayrı annesini ayrı sevmediğim halde takip ettiğim instagram hesabı. öyle ki mom'u kızından daha çekilir buluyorum. zira büyümüş de küçülmüş denen çocukları sevmem. büyümüşçülük oynayan çocukları da sevmem. az bişi kalıbının çocuğu gibi davran-davrandır.
    mom kısmının da dünya uzerinde bir tek o zor cocuk sahibi olmuşçasına doğum heyecanını baştan baştan ve yine baştan anlatmaları ikincisinden sonra bayıyor.
    özetle ,zaten çekilir yanı yok iken iyice fenalık getirmiş reklam hesabı.
  • mom kısmıyla bugün tanışma fırsatımız oldu. daha doğrusu zorunlu bir şekilde ayağıma gelen bir fırsattı. kendileri ted x konuşmasına davet edilmiş, pier mezunu bir bayan olmakla beraber nlp ve transformational breathing alanında sertifikalara da sahiptir. özellikle bunları ticari bir amaç için kullanmadığını da eklemekte.*

öncelikle heyecanlı ve aşmış bir kişiliğe sahip. yaşadığı zorlukları ve dönemleri rahatlıkla birçok insanla paylaşmakta ( evladına kavuşmanın sevincinden olsa gerek ) eşiyle, kayınvalide hanımla vesaire sorunlarına da değinmekte. anlatış biçimiyle içimizden biri edasını vermeye çalışmakta.

örnek anne olarak nitelendirilmekte ve sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışmalara katılmakta.

çok hojdur ama bana na