• haberi yok, öldürüyor..
  • ne kadar karizmatikse bir o kadar kötü bir şarkı sözü yazarıdır. yerinde olsam teoman'ın kapısında yatıp bir iki söz dilenirdim. kliplerine denk geldiğimde sesi kapatıp izlemeyi yeğliyorum. her albümde bu duruma bir kere daha şaşıyorum. özellikle biraz gülmek istiyordum adlı son albümde erik diye bir şarkı var ki bildiğin ajdar esintileri içeriyor.

erik yiyiyorum, bir de seni özlüyorum
    erik yiyiyorum, niye yoksun bilmiyorum
    kıtır kıtır kıtır
    derken fışır fışır
  • akustikhane programında muhteşem bir pearl jam (jeremy) performansı ortaya koymus sanatçı.

linkinide vereyim tam olsun; vimeo
  • ekşi fest'te gördüğüm kadarıyla, tatlılık ve sempatiklik konusunda abartmış hatun. adnan oktar ekşi fest'e katılsaydı, "sen dev bir kedisin" derdi ona şüphesiz.
  • taptığım kadınlar listesinde 16. sırada olan kadın, bu arada liste türk/yabancı olarak ikiye ayrılıyor
  • haberin yok ölüyorum şarkısını mükemmel yorumlamıştır. hayır ne bekliyorsunuz kaan tangöze gibi nasıl yorumlayabilir zaten, o ayrı güzel, bu ayrı güzel. "ekşisözlük yazarıyım her şeye bok atmak zorundayım" tayfasının saçma sapan eleştirilerini görüp de umursamamasını diliyorum.
  • rock'n coke konserini televizyondan izleyip yorum yapan malları ortayı çıkarmış şarkıcı. rock'n coke konseri gayet güzeldi bence. seyirciyle iletişimi çok güzeldi. etrafımdaki herkes de çok eğleniyordu gördüğüm kadarıyla. uzun süredir dinlerim ama bu kadar samimi ve içten olduğunu bilmiyordum sahnede çok beğendim. özellikle yasemin mori'nin farklı olmak adına yaptığı saçma sapan hareketler ve konuşmalardan sonra sahnede böyle tatlı ve samimi bir kadın görmek çok iyi geldi. dinleyin işte amk fazla sorgulamayın fena müzik yapmıyor ablamız.
  • en büyük keşfi:

'her şey normal,
    hepsi normal bu hayatta,
    anladım!'

hoşgeldin melisçim aramıza...
  • konu feridun şarkısıysa "orjinalinden iyi olan cover" olmaz fikrim sabit olmakla birlikte, "iyilik güzellikspor"un feridun düzağaç'ın söylediği "yanında" parçasından sonraki en iyi şarkısını söyeyen kişidir kendileri.

o nasıl bir "üzülmek için çok geç" öyle!

müthiş..
  • "müziğin hızı değişti. bir şarkıyı dinlemek, onu algılamak, hatta ondan vazgeçmek artık çok hızlı. çünkü internet elimizin altındayken o kadar çok alternatif var ki… bu güzel bir şey. eskiden dünyanın öbür ucunda üretilen bir müziği dinleyemezken şimdi birkaç saniye sonra onu duyabiliyoruz. ama bu hız diğer açıdan da kötü. bugün bırak bir albümü bir şarkıyı bile sonuna kadar dinlemiyoruz. hemen bir diğerine koşuyoruz. dijitale mesafem bu karmaşadan kaynaklanıyor."

(bkz: birgün gazetesi)
hesabın var mı? giriş yap