• o ses türkiye yarışmasının iddialı yarışmacısı.
    ilk performansında dört ünlü ismi de döndürmüş ve birbirlerine düşürmüş.
    ve whitney houston kadar esnek bir gırtlağı var.
    aslen antakyalı. mimarlık okuyor ve müziğe hakim bir sesi var.
    ikinci şarkısı ne olacak diye insan düşünmeden edemiyor.
  • müziğin dili olmadığının, evrenselliğinin canlı kanıtlarından biri. özellikle yabancı müzik dinlemeyi geçtim, televizyonda denk gelince bile direkt kanalı değiştiren babama, i have nothing'i başından sonuna dinletiyorsa, sonunda da annemle beraber "tüylerim diken diken oldu" dedirtiyorsa söyleyecek çok da fazla söz yok sanırım.
    (bkz: o ses bu ses)
    yarışmadaki performansı https://www.facebook.com/…oto.php?v=276813199025307
  • şarkısını söylemeden evvel "juriden biri bile dönse çok mutlu olacağım" gibilerinden bir cümle kurup sesini duyduğumda mütevazılığın dibine vurduğunu anladığım yarışmacı.
  • mezun olduğum liseden kendisi. tanışıklığımız var denemezdi ama arkadaşlar kendisinin nevzat şahin mezunu olduğunu söyleyince; bir garip oldum, gurur duydum. ben de hep derdim bu insanlar niye bu kadar önemser böyle şeyleri. mesela urfalılar neden gurur duyarlar ibrahim tatlıses ile. meğersem olabiliyormuş; bu kadar iyi bir sese sahip olunca biri, diğerleri bir ucundan ben de buna dahil olayım deyip, gurur duyduğunu belirtmek için bulduğu açık kapıdan girebiliyormuş.

o zaman daha da ileri gidiyor ve bastır be melis diyorum.*
  • bahçeşehir üniversitesi mimarlık bölümü öğrencisidir. çok ama çok güzel bir insandır herşeyiyle.
  • o ses türkiye'nin başarılı olduğu kadar mütevazi, mütevazi olduğu kadar güzel, güzel olduğu kadar da zeki yarışmacısı. yarışmada sesine mükemmel oturan "sen yoksan herşey eskik, sen varsan herşey tamam" konsepti üzerine kurulu bir whitney houston türküsü (i have nothing) seçmiş, kendisini nefessiz dinletmiştir... mimarlık öğrencisi olmasına rağmen konservatuarlı birçok kişinin eline vermiş, 4 jüriyi de döndürmüş, juride gerçekten müzisyen olan iki kişiden birini (musti ve murat boz) seçip zeki olduğunu da ispat etmiştir.
  • muazzam bir performansla sil baştanı okudu bu akşam. hatta iki kere.
  • yolunun açık olmasını dilediğim '' o sestir '' .
  • kesinlikle türkiye'nin o sesi olması gerektiğini düşündüğüm yarışmacı. başarılarının devamını diliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap