şükela:  tümü | bugün
  • sakinleştirici etkisi olan bir çay.
  • sakinlestirici etkisinin yani sira mis gibi de bir kokusu olan cay...icine biraz da kusburnu cayi karistirirsaniz daha da farkli bir lezzet cikio ortaya.denemeye deger..
  • çiçek pazarı ndan saksısı 5 milyona aldığınız melisa otunun 4-5 yaprağını kopartıp, cezvede kaynatıp yapabileceğiniz anti depresan çay.
  • mideyi rahatlatma özelligide bulunan çay. rezene ile karistirilirsa bu özelligi daha bir belirgin olur
  • işyerinde sakinlesmek icin birebir bir cay. arifoglu markası gayet guzel lezzetdedir.

daha ust depresyonlar icin sarı kantaron cayı onerilir. henuz hazır olanına rastlamadım ama aktardan alıp cezvede kaynatarak yapabilirsiniz..

edit: tisan cayları diye bir marka yapıyormus, cok zor bulunuyor ama aktarlara sorabilirsiniz.
  • merak edip aldigim ve gercekten ise yaradigini saskinlikla gozlemledigim melisa veya bir diger deyisle ogul otundan yapilan çay.
  • ağzından salyalar akıtarak uyutan çay.
  • bir zamanlar dolasip durdugum onlarca norologdan teki migrene iyi geldigini soylemisti.

ha ama ayni adam "evlenince gecer bu agrilar, hic olmadi azalir " da diyerek beni sok etmis; saskin bakislarimi anlayamamaya yorup "yani bir esin olunca vucudunun duzeni degisir ya, hani evlilik hayati" falan diye aciklama yapmaya girismis idi.

profesyonellik anlayisi tavsiyelerini/fikirlerini acikca dile getirmek yerine 50 yasinda mahalle teyzeleri gibi dile dokmekle sınırlı doktor beyin cay tavsiyesine de uymadim ben de.

belki de faydalidir aslinda. bi deneyim ben bunu.
  • aynı zamanda regl sancılarına da iyi gelir bu çay
  • çarpıntıyı da azalttığı rivayet edilir. mayıştırıcılığı kesindir.