*

şükela:  tümü | bugün
 • verse en başta da eleştirenlerin uzun kuyruklar oluşturacağı kişi...
 • alıntı: "l odore del tuo respiro"

  2003 yılında roma'da doğdu. ilk kitabı olan "yatmadan önce 100 fırça darbesi", gerek okurlar, gerekse eleştirmenler tarafından hem sevildi hem nefret edildi. okumakta olduğu lisede matematik dersi ile tarih dersi arasındaki tenefüste, kitabının en çok satanlar listesinin birinci sırasında olduğunu öğrendi. hatta hatta kitabının "son on yılın olayı" olduğu söylendi. melissa bütün bunların bir şaka olduğunu düşünüyor ve üzerinde pek durmuyor. bir de kitabının otuz dile çevrildiği söyleniyor. melissa hâlâ buna da pek inanmıyor. o kendi işine bakıyor. yazıyor da yazıyor. bir gün, yusufçuk gece gelir isimli kitabın ortaya çıkmış olduğunun farkına varıyor.

  edit: alıntıda bahsi geçen kitabın kahramanı olan melissa p. dir. kitabın yazarı olan melissa panarello değildir. kitabın editörü tarafından yapılmış bir karakter oyunlu arka kapak yazısından ibarettir.
 • cinsellige sonuna kadar duskun bir ergenin hikayesini anlatan bir film.. anlamadigim nokta filmin uyarlandigi kitap mi kotuydu de, bunun filmi yapilsa yapilsa kurtarilamazdi, yoksa kitaptan bir sey ciksa bile rezil bir yonetmenin elinde miydi de film bu hale dustu.. anlamadim tabii.. bilindik ergenlik sancilari, sonra olgunlasma vs. vs. vs.. bunun yerine thirteen var, onu verelim..
 • filmin başında yüzmekten korkan bir bambina iken, sonunda sıkı bir yüzücü olmuş donnadır.
 • kafamız dağılsın, boş boş film izleyelim diye gittiğimiz, ''aman gelmez olaydık'' diye cıktığımız, manasız, gereksiz, tum zamanların en kötü filmi...*
 • hakkında birşey yazmazsam çatlarım demek istediğim film. onun için vcdsini bile alıp izlemeyin; filmde hiçbir şey yok. sevişme sahnesi bile yok. 18+ uyarısı fazla kaçmış. kızın biri yaşadıklarını abartıp hayalgücü sayesinde kitap yazsın, sonra onun filmi çekilsin, biz de gidelim. utandım türk filmlerine bok atıp böyle dandik filmlere güzel diyenleri düşündükçe. bir daha sinema muhabbeti olursa ya serinin devamı niteliğinde bir film seçecem ya da özellikle türk filmi olmasına gayret edecem. mesela superman geri dönüyormuş, olmadı sınav da var... eminim 300 kişilik salonda bulunan 10 kişi de benimle aynı görüşteydi.
 • kitabini okumadim amma filmine merakim yuzunden gittim. diyebilirim ki 23 yillik kisacik hayatimd izledigim en kotu filmdir. oyunculariyla, yonetimiyle bu denli gereksiz, bu denli sacma bir film yapilamazmis. zannimca yonetmen de melissa p'nin hikayelerine inanmamis, cekelim bir seyler kesin ilgi ceker demis. harcanan emege (ne kadar harcandigi tartisilir) ve harcanan paraya (ki kesin cok harcanmistir) yazik.
 • komedi filmi.
 • valla kitabından guzel olan nadir filmlerdendir...genelde kitaptaki derinlik filmde bulunmaz ama bu filmdeyse tam tersi..ki o 100 firca darbesi herşeye deger...ayrıca kim ne derse desin muhtesem bir anneye sahip bu kız.
 • 2005 yılı mahsulu luca guadagnino tarafından yönetilmiş olan italya / ispanya / abd ortak yapımı film.

  babası inşaat mühendisi olan ve arabistan diyarlarında çalışmakta olan melissa annesi ve babaannesi ile yaşamaktadır. bir gün katıldığı bir partide ilk cinsel tecrübesini edinir. olaylar gelişir.