şükela:  tümü | bugün
  • reklamında çok yakışıklı bir çocuğun oynadığı çikolata markasıdır. öyle ki sevilen bir dizi ya da program gibi beklenildiği görülmüştür tarafımdan.
    (bkz: çıksa da izlesek)
    (bkz: güzel reklam)
  • 1957'de kurulmu$.. resital melodi diye de bilinir.
    http://www.melodi.com.tr/
  • önceden fason üretim yapan son zamanlarda markasını öne çıkarmaya başlamış ve görebildiğim kadarıyla benzinliklerde küçük bar çikolatalarını satmaya başlayan ve en kaliteli yerli üreticilerden biridir.

kaliteli hammadde kullanması ve son derece sanitasyon ve hijyene değer vermesi takdire şayandır. genellikle lüks oteller ve pastanelere sattığı ürünlerinin ham maddelerini belçika, almanya ve hollanda firmalarından ithal ederek ürün formülündeki miktarlarda pintilik yapmamakla mükemmel bir lezzeti tutturabilmiştir.

ancak firma sahibinin işyerini "kurduğu imparatorluğu" gibi görmesi ve çalışanlarına karşı kabalığı pek itici olsa da üretimine devam edesi yüz akı yerli çikolata markasıdır.
  • gıda sektöründeki firmaların farklı alanlara kaymaları bence yaptıkları işe odaklanmalarını engelliyor ve kalitenin düşmesine sebep oluyor. ancak bu denklemin burada işlemediğini görüyoruz. şöyle ki bu güzel aile şirketi, firma sahibi ender bey’in sayesinde kalitesini daha da yukarılara taşıyor ve üzerine nice güzellikler katarak nesilden nesile devam ettiriliyor.

şundan emin olabilirsiniz ki vitrininde, dolabında, kasanın yanında çikolata gördüğünüz, çay, kahve içmeye gittiğiniz; pasta, börek, tatlı yemeye, almaya gittiğiniz pastanelerin, cafelerin tümünde melodi çikolata satılıyor. çikolataların tatları kesinlikle mükemmel ötesi. esenyurt’taki mağazasından sonra erenköy’de ikincisi açılan yeni fabrika satış mağazaları, görünüşleriyle firmanın kalitesini dışa vurmakta oldukça başarılı, yolum düştükçe uğramadan geçemiyorum.
  • ayrıca - firma sahibi küçük yaşlardan beri binicilik sporu ile uğraşıyormuş. (bkz: alper taşar)
    (bkz: ben bugün bunu öğrendim)
  • bugün metrocityde çikolatadan heykel yaptıran firma
  • şu an elimde yediğim , dışı çikolata kaplı içi fıstıklı lokumlu çikolataları mükemmel olmuş diyebilirim.
  • çakıl taşı şeklinde çikolataları var. fazla yemeyin, mideniz bozulur.
  • çakıl taşı çikolatalarını kutu kutu yediğim firma. çok güzel, kıtır kıtır hem fiyatı da uygun ama kutularının içindeki çikolatalar az ne yazık ki. hemen bitiyor.
  • dışı kahveli içi bademli çikolatasına hasta olduğum şey. aklımı aldı lan.