şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: melodram)
 • vibe tribe albümü...
 • silahsız kuvvet'in ihtiyar heyeti isimli albümünde yer alan parça.

  sözlerini de yazayım tam olsun ;

  ayrımların iki yönüne yürüme, kapı önüne çöpleri dök arın, ama kirinde derebayır demeyen kim? sen kim? ben derebaşı elebaşı rap ile bu yola kustu uçtu, mavilikte kayboldu, melodrama "tek yürek" te şad oldu. ölüme giden bu yoldaki taşlara tekme solla vuruldu. ruhla sunuldu hiphop, şeytan kovuldu, gözleri oyuldu, kadınım rap soyundu, kuvvetmira altına not oldu, barışım düşmana kurt oldu. dut kesildi hasım, asımın adı "hain" konuldu. melodrama, sago-sahto sago-sahto melankolik mengenede darboldu, kajmer sagopa.. pataküte dağıttı şoparın ruhuna şarbon kanırttı, anırdı, lirikal açıdan 45 derece açıdan mantığa 360 derece kastı.

  melodrama lirik, pesimistik kalbimden sana, damarına enjekte kuvvetmira şırınga sagopa tek yürek, dilim sert rapim mert, sahtiyan rapte melankolik pranga.

  sırtını küçük amerikana'ya yaslamış büyük danaya, arkandan eksik edilen sopaya, batırırım seni karadenizde bin metre yana, içinden çıkan kabarcıklar uyanana kadar, atı aldım geçtim ya, götünü kaptırdın dil rubaya. sahtiyan boşlukları otoriteyle dolduracak, kaldıracak, rapi melankoli saracak, götünü oluşturan antifiriz donacak, çöp evini oluşturan kadın yanacak, yarı kuvvet yarı mira sanacak. rap kokan ölümün soğuk nefesi ensende, kaçsanda öbür tarafın bileti rezervasyonlu sana, 56k modemle takıl internette sabahtan akşama, vücudunda sniper söndüren mermi yer buldu kafanda, apış aranda, kuvvet-miranda sago-sahto şah damarın kadar yakın sana. asırlardır gelişen mantık "burjuvasist" kim sikler, iplerde asılı bebekler, dipler kurudu kökler, anasının derisini ipe mandalla asan vandaldır itler. dilimin ucundaki kelimeler öz benliğinde, talip olacağın yerde!

  melodrama lirik, pesimistik kalbimden sana, damarına enjekte kuvvetmira şırınga sagopa tek yürek, dilim sert rapim mert, sahtiyan rapte melankolik pranga.

  (bkz: sagopa kajmer)
  (bkz: kuvvet mira)
 • (bkz: monodrama)
 • lorde'nin ikinci stüdyo albümünün adı. önümüzdeki yaz yayınlanacağı duyuruldu. albümden çıkan ilk video green light isimli şarkıya ait.
 • lorde'nin 16 haziran’da virgin etiketiyle yayınlanacak ikinci stüdyo albümü. albümün şarkı listesi de sonunda paylaşılmış.
 • bu gece itibariyle yayinlanmis olan album, bu albumde oyle bir sarki var ki dinlerken tuylerimi diken diken etti, muziginden mi yoksa lorde'nin soyleyisinden mi bilinmez, writer in the dark, mutlaka dinleyin dinlettirin.
  albumde bos tek bir sarki yok, harika
 • yeni çıkmış lorde albümü. daha önceden yayınlanmış singleları da beğenmiştim ve albümden de umutluydum. hayal kırıklığına uğramadığımı söyleyebilirim. homemade dynamite, the louvre ve writer in the dark albümün en iyileri.
 • yayınlandığı gün, dünden beri başka bir şey dinleyemediğim beni rahat bırakmayan lorde'un 2.stüdyo albümü.umarım çok çabuk sıkılmam.albümü bir kaç gün daha dinleyip sindirince detaylı incelememi editleyeceğim.
 • 1 haftadır mutluluk sebebi olan albüm. writer in the dark'a acayip sardım. spotify'da genius diye bir siteye yönlendiriyormuş sözleri ln tamamı için, şarkı hakkında ilginç bilgiler veriyorlarmış o sitede de. o vesileyle sevgili lorde'un ex'i senin ağzına sıçayım kıskanç piç niye üzdün cagnim kızı, niye kaldıramadın kızın ününü :(

  edit: lan şimdi kendimi exin yerine koydum da hala seviyorsa bu şarkı pis ağlatır adamı, ona da üzüldüm. niye ayrılıyonuz olum siz...

  neyse lorde'un ask hayatını bir kenara bırakırsak sober inanılmaz güzel olmuş. valla çok sevdim albümü.