şükela:  tümü | bugün
 • stand-alone ya da vst plug-in olarak kullanılabilen, olağanüstü yetenekli audio editing programı.

  entonasyon düzeltir, time-stretch yapar, audio'yu midi'ye çevirir, tonalite içinde transpoze eder. benzerlerinden çok üstündür, entonasyon problemi olabilecek hertürlü kayıtta mutlaka el altında bulundurulması gereken bir araçtır.

  demosu için: http://www.celemony.com/
 • "kullanımının daha pratik, arayüzünün daha güzel olmasını beklerdim" dediğim güzel program.
 • autotune adlı pluginden çok daha marifetlidir, iyi kullanıldığında hiç farkedilmeden her tür monofonik sesi düzeltir, yerini değiştirir, detone giderir, hatta yeni heceler vibratolar eklenir, gereksiz vibratolar uçurulur. mesela helvacıoğlu blok flüt çalıp entonasyon katliamını bu güzide programla düzeltip kabul edilebilir yapabilirsiniz ve parçanıza entegre edebilirsiniz.
 • çok ağır programmış bu melodyne. dengemi bozdu yani, e kardeşim artık hiçbirşeye gerek kalmicak heralde müzik yapmak için. deliler gibi detone söle, sonra otur bu şeytan işi programda tekeeer tekeeer düzelt, yetmedi ikinci sesi yarat, aa ne güzel bi de üçüncü ses ekleyelim. e noldu, vokal grubu kurdum tek başıma. töbe ya. valla hastası oldum programın* o ayrı ama bu işlerin bu kadar kolaylaşması hayra alamet değil.
 • ikisini de denemis biri olarak belirtmek istiyorum ki auto tune denilen plug-in bunun yaninda cok afedersiniz bok yemis. bu programi cok degil 15-20 dakika kurcaladiktan sonra piyasada neden bu kadar cok yeni yetme sarkicinin oldugunu anlayabiliyorsunuz. yada hastasi oldugunuz bir grubun canli performansinin neden bu kadar boktan oldugunu. hayir inadina olumcul detone soyluyorum, yine de duzeltebiliyorum bununla arkadasim. sacmalik. kiniyorum yazani da yapani da. diger ozelliklerine deginmek bile istemiyorum zaten yeterince deginilmis (2. ses 3. ses yaratimi, notalar uzerinde oynama, transpozisyon). ama allahtan kullanmak icin yine de kulaginizin iyi olmasi lazim. kisaca ozetlemek istiyorum

  kufur gibi...
 • kullanmak için kulağınızın iyi olmasına bile ihtiyaç olmayan program. notaları analiz edip hangi nota olduklarını ve olması gereken frekanstan kaymış mı, kaymışsa ne kadar kaymış olduğunu görsel olarak gösterebilen program. tek yapmanız gereken şey, notayı tutup, grafikte doğru yerine kaydırmak.
 • pitch drifting icin hala bir kulaga ihtiyacinizin oldugu yazilim.
 • akordu bozuk bir gitarla kayıt yapıp "direct note access" özelliğini kullanarak kaydı sanki düzgün akortlu bir gitarla yapılmış hale getirilebilen aşmış program.

  çok sesli bir enstrümanla yapılan bir kayıtta bile bu derece oynama imkanı varsa tek sesli bir vokalde neler yapabilir siz düşünün. ya da düşünmeyin, açın kral tv'yi dinleyin...
 • mertliği fena halde bozan yazılım.
  kullanmak için iyi bir kulağa ihtiyacınız olduğu kesindir, zira beceriksizce yapılmış aşırı düzeltmeler kabak gibi sırıtmaktadır. vokalistin stüdyoda detone olmadan söyleme tribine girip yorumu ikinci plana atmasını engellemek adına faydalı olabilir. esas olan bu programı sadece vokalistin çok iyi söylendiği halde notayı tutturamadığı durumlarda kullanmaktır. nihayetinde melodyne notayı düzeltir, yorumu etkili biçimde düzeltemez. detone söyleyen ve söylemeyen vokalistler arasındaki fark adaletsizce kalkmış olsa da, hala iyi vokalistlere ihtiyaç vardır.