şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara 4. sulh ceza hakimliği'nin sabire meltem banko'nun talebi üzerine verdiği 23.11.2018 tarih ve 2018/8665 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
 • her şeyin başlangıcı olan olay.
 • vaziyet alın.

  osuruk nedir? nasıl osururuz? çıkmayan osuruğum nereye gider?

  osuruk vücuttaki toksinleri atmanın bir yoludur. mide ve bağırsaklarda biriken aşırı miktardaki gazın baskı yapması sonucunda osururuz.. osuruklar ana olarak beş çeşit gazdan oluşur; nitrojen(n2), karbondioksit(co2), hidrojen(h2), metan(ch2), oksijen(o2) bunlardan metan patlayıcıdır. yandığı takdirde mavi renk, güçlü bir alevi olur. bunu kendi kıçınızda denemeyin… tabi bunlar tek başına osuruğa o kokuyu vermezler. kokunun nedeni karbon(c) ve sülfürdür(s).

  nasıl osururuz?

  ağzımızı her açışımızda içeri hava girer ve döngü başlar. tahmin edeceğiniz üzere, içeri giren hava dışarı çıkmak zorundadır. bu durumda hava, sekiz metrelik bir sindirim tünelinden geçtikten sonra dışarı çıkabilir. hava, önce midemize girer. bu sırada hala sadece oksijen ve nitrojenden oluşan havanın bir kısım oksijeni burada emilir, geri kalan mideden bağırsağa geçer. fermantasyon sonucu ortaya çıkan karbondioksit de birleşime katılır.

  osuruğa gürültülü, yüksek ve sulu sesi ile kokusunu verebilmek için bağırsaklarda protein ve karbonhidrat olması gerekir. sindirim sırasında bakteriler fermente olup kalan besinlere saldırır. bu sırada diğer gazlar üretilir. bazı yiyecekler gaz yapar; lahana gibi selüloz açısından zengin besinler, fasulye, mantar…

  çıkmayan osuruğum nereye gider?

  çıkmak isteyen gaz içerde durmaz. kaale almayabilirsiniz, bastırmaya çalışabilirsiniz, suçu başkasına atabilirsiniz, ama eninde sonunda kokulu gerçek ortaya çıkacaktır. zaten osurmazsak vücudumuzdaki toksinler tekrar kana karışıp bizi zehirler. aynı zamanda da karın bölgesinde şişkinlik ve ağrıya neden olur. daha az osuruğun sırrı, yemek yerken konuşmamaktır.
 • (bkz: here we go again)
  yani ablacım şu başlığı salsan, serbest bıraksan türk insanının hafızasının kuvveti devreye girecek. mevzu unutulup gidecek.
  başlığı her kaldırdığında aklıma kuru fasulye yediğim çılgın geceler geliyor, üstümdeki pike alaattin'in uçan halısı gibi tavana fırlıyodu aq.
 • ankara 4. sulh ceza hakimliği'nin benim talebim üzerine verdiği 23.11.2018 tarih ve 2018/8665 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan okurların hepsi bilmeli ki sabire fena osuruyor.
 • avukat hanım bir gaz çıkardı, çıkardığı gazla hala sildirmeye devam ediyor. yalan yok takdir ediyorum aradan onca zaman geçti pes etmedi.
 • bana göre en komiği de suçu erkek kardeşine atmasıydı. çocuğun yerinde ben olsam bir daha konuşmazdım kendisiyle.
 • malum yerinden cok ses getiren olay.
 • osurma değil horlama diye hatırlıyorum. ama iyi horluyordu